Remont Parafialnej się przedłuża – kiedy otwarcie?

Wszystkie prace na remontowanej ul. Parafialnej miały trwać do końca października. Jednak samo otwarcie jezdni planowano miesiąc wcześniej. Niestety okazało się, że nie uda się we wrześniu udostępnić nowej drogi.

  • Niedokończony fragment remontowanej ul. Parafialnej


Jezdnia na ul. Parafialnej jest w dużej części gotowa, jednak jeden brakujący fragment powoduje, że  jadący od Zwycięskiej wciąż muszą korzystać z objazdu przez ul. Kurpiów. Wykonawca remontu musi rozszerzyć zakres robót, bo w trakcie prac odkryto uszkodzony kanał deszczowy.

– Pozostaje do zrobienia jezdnia na odcinku między ulicami Łubinową a Pszczelarską. Zakres robót trzeba zwiększyć o wymianę kanalizacji deszczowej. Niestety, związane z tym formalności i oczekiwanie na dostawę materiałów uniemożliwiają dokończenie robót na czas – wyjaśnia rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński.

Kiedy zatem będzie można jeździć ulicą Parafialną? Odcinek z nową nawierzchnią, między ul. Grota Roweckiego i Łubinową, umożliwia już dojazd do posesji. Natomiast prace na ostatnim fragmencie potrwają jeszcze około  3-4 tygodni.

– Trudno w tej chwili określić ten termin bardziej precyzyjnie, ponieważ wykonawca uzależniony jest od pozwoleń administracyjnych i dostawy zamówionych materiałów, zakładamy, że jeszcze w październiku otworzymy ulicę – mówi Szempliński.   

W związku z tym do czasu oddania całej jezdni będzie wciąż funkcjonował objazd w obu kierunkach ulicami Kurpiów i Grota Roweckiego. Trasą objazdu będą kursowały także autobusy 112 i 612.

Na Parafialnej poza zakończoną w większej części wymianą nawierzchni i budową zatok autobusowych, wciąż trwa planowa budowa nowych chodników, ścieżek rowerowych i nowego oświetlenia LED. Zakończenie tej części zadania planowane jest na koniec października.Zgłoś uwagę