Remont mostów Uniwersyteckich – prace do połowy października [MAPA]

W sobotę, 23 lipca, rozpoczął się remont mostów Uniwersyteckich. Wykonawcy naprawią jezdnię, torowisko, wymienią płytę pomostową, zajmą się dylatacją oraz wymianą rozjazdów tramwajowych od ul. Drobnera. Pierwotnie prace były zaplanowane do końca września, jednak z przyczyn administracyjno-formalnych termin zakońćzenia prac został wydłużony na połowe października. 

  • Mosty Uniwersyteckie

    fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta


W związku z remontem torowiska tramwajowego na mostach (wraz z rozjazdem od strony ulicy Drobnera), słupów trakcyjnych, jezdni, międzymościa i dylatacji przejazd mostami  możliwy jest wyłącznie w jednym kierunku – do ulicy Grodzkiej. Jezdnia wschodnia wraz z torowiskiem będzie zajęta pod plac budowy.
Objazd dla drugiego kierunku został wyznaczony ulicami: Grodzką, mostami Pomorskimi, Pomorską, Dubois do Drobnera.

Powiększ „klikając”

Prace remontowe na mostach i przy rozjeździe torowym na skrzyżowaniu Drobnera/Dubois potrwają do połowy października.

Powodem zmiany terminu ukończenia prac remontowych są przeszkody natury proceduralno - formalnej uniemożliwiające demontaż starych słupów trakcyjnych i  montaż nowych. Wykonawca oczekuje na wydanie dziennika budowy, który da mu prawo rozpoczęcia demontażu słupów trakcyjnych. Uzyskanie go jeszcze dzisiaj lub jutro zagwarantowałoby zakończenie robót przy montażu trakcji tramwajowej w połowie października  - wznowienie komunikacji tramwajowej na mostach - czytamy w komunikacie ZDiUM.

Generalnym wykonawcą robót jest konsorcjum firm Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia oraz Taumer z Krakowa. Koszt inwestycji to ok. 4,7 mln zł.

Tramwaje objazdem

Swoje trasy zmienią tramwaje linii 6, 7 oraz autobusy nocne 247.

  • Tramwaje linii 6 w kierunku pętli „Krzyki”  pojadą objazdem od placu Bema przez mosty Młyńskie i Halę Targową do ulicy Grodzkiej, a w kierunku przeciwnym od placu Teatralnego przez ulicę Teatralną, Skargi, pl. Dominikański, Halę Targową i mosty Młyńskie do placu Bema.
  • Tramwaje linii 7 w w obu kierunkach będą kursowała przez most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica z pominięciem przystanków zlokalizowanych na ulicy Drobnera i Chrobrego.
  • Kursy linii nocnej 247 zostaną skierowane w obu kierunkach od ulicy Drobnera przez ulicę Dubois, Pomorską i most Pomorskie do ulicy Nowy Świat. Przystanek dla linii nocnej 247 na ulicy Drobnera, pomiędzy ulicą Dubois a ulicą Cybulskiego (na wysokości Baru „Mewa”) zostanie przeniesiony na ulicę Dubois za skrzyżowaniem z ulicę Drobnera (przystanek dla linii C, 128, 144 i 250).

Pobierz informację w pliku pdf

Zgłoś uwagę