Trzy firmy chcą remontować mosty Uniwersyteckie

Do przetargu na remont mostów Uniwersyteckich zgłosiły się trzy firmy. Mają naprawić jezdnię, torowisko, wymienić płytę pomostową, zająć się dylatacją oraz wymianą rozjazdów tramwajowych od ul. Drobnera. 

  • fot. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta


Remont mostów został podzielony na dwa etapy. Pierwszy dotyczy jezdni i infrastruktury tramwajowej. I właśnie do tych prac zgłosiły się trzy firmy. Przedsiębiorstwo Tor-Krak (4 903 061,65 zł.), ZUE z Krakowa (5 333 008,19 zł.) oraz konsorcjum firm z Zakładem Sieci i Zasilania z Wrocławia na czele (4 697 715,23 zł.).
 - Teraz komisja przetargowa musi ocenić oferty pod kątem ich zawartości merytorycznej i ważności.
Według planu prace remontowe rozpoczną się natychmiast po zawarciu umowy z wykonawcą i potrwają do końca września – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Remont jezdni i torowiska na pewno poprawi kondycję mostów Uniwersyteckich przed przyjęciem na siebie objazdów w trakcie planowanego remontu sąsiadujących mostów Pomorskich.

Czytaj więcej: Przebudowa mostów Pomorskich - przetarg na projekt


Reszta prac, czyli wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, remont chodników, renowację elementów kamiennych i balustrad zostanie wykonana w ramach nowego przetargu.

Najpewniej na czas remontu mostów Uniwersyteckich tramwaje trafią na objazdy przez sąsiadującą przeprawę. Ruch samochodowy natomiast ma zostać najpierw puszczony w jednym kierunku, bo drogowcy będą zajmować po połowie przeprawy, a bliżej finiszu - samochody pojadą w dwóch kierunkach i skorzystają z przejazdu po torowisku. 

Mosty Uniwersyteckie, powstałe w 1934 roku, wymagają remontu ze względu na znaczny już stopień zużycia. Szczególnie zniszczona jest jezdnia i torowisko. To nie jedyne obiekty we Wrocławiu, których remont będzie realizowany do 2020 roku. Niedawno rozpoczął się remont mostu Muchoborskiego, w planach są również prace przy mostach Pomorskich, czy Chrobrego.

Zgłoś uwagę