Remontowana kładka Zwierzyniecka nabiera kształtów

Na remontowanej kładce Zwierzynieckiej kończą się prace przy układaniu przepustów kablowych oraz płyt żelbetowych na pomoście. Zabetonowano też już podjazd po południowej stronie kładki. W trakcie prac wykonawca musiał niestety skorygować dokumentację projektową, co wydłuży zakończenie inwestycji. 

  • fot. ZDiUM

  • fot. ZDiUM

  • fot. ZDiUM

  • fot. ZDiUM


Remont kładki Zwierzynieckiej został podzielony na dwa zadania. Pierwszym z nich jest przebudowa schodów istniejących po stronie północnej i ich zamiana w wygodne podjazdy. Drugim etapem prac jest remont samej przeprawy.

– Sporo prac zostało już wykonanych. W najbliższym czasie wykonawca przystąpi do przeciągania kabli, stabilizowania płyt i betonowania schodów, a następnie do prac nawierzchniowych, które zaplanowane są na początek października – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM Wrocław.

W trakcie remontu przeprawy pojawiło się też kilka niespodzianek. To spowodowało, że wykonawca musiał skorygować dokumentację projektową. Niestety przez to wydłuży się termin zakończenia prac. – W tej chwili wyznaczony jest on na koniec listopada – mówi Ewa Mazur. 

Inwestycja ma poprawić stan techniczny kładki oraz dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych. Generalnym wykonawcą prac jest Intop Warszawa, koszt realizacji zadania wyniesie ok 3,5 mln. zł.

Oprócz kładki Zwierzynieckiej ZDiUM w najbliższych planach ma remont kładki nad ul. Jana III Sobieskiego. W związku z tym, że kładka przebiega nad linią kolejową, wszystkie prace muszą być uzgodnione z PKP.Zgłoś uwagę