Łatwiej dojedziemy do zamku Topacz

Ciasne i kłopotliwe dla kierowców skrzyżowanie w miejscowości Ślęza na trasie z Wrocławia, przez Wysoką na Bielany Wrocławskie jest w przebudowie. 


W 2012 roku rozpoczął się pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej nr 1951D z podwrocławskiej Wysokiej do miejscowości Ślęza, popularnej trasie z południa Wrocławia do zamku Topacz. Niestety wtedy inwestycja nie obejmowała kilkusetmetrowego fragmentu drogi w centrum wsi i głównego skrzyżowania (ul. Pszenna z Główną). Mimo dużego remontu kierowcy ciągle musieli mocno uważać na wąskim i dziurawym przejeździe.
Żeby dokończyć prace potrzebne było wykupienie gruntów od osób prywatnych.

Nareszcie to się udało i drogowcy rozpoczęli prace na brakującym fragmencie.
 – Inwestorem jest starostwo powiatowe. Kierowcy i mieszkańcy bardzo cieszą się z inwestycji, bo ten mały fragment był naprawdę kłopotliwy  – mówi Wiesław Muraczewski, sołtys Ślęzy.

Oprócz nowej nawierzchni i przebudowanego skrzyżowania mieszkańcy zyskali kanalizację burzową, chodniki, nowe zatoki przystankowe i malowniczą kładkę dla pieszych nad rzeką, wzdłuż drogi.  – Będzie na pewno wygodniej i bezpieczniej – podkreśla sołtys.

Drogowcy zainstalują również progi zwalniające. Po zakończeniu remontu zmieni się organizacja ruchu na głównym skrzyżowaniu w miejscowości Ślęza. Pierwszeństwo będą mieli jadący od strony Wrocławia, przez Wysoką do Bielan Wrocławskich. Do tej pory z tego kierunku obowiązywał znak „stop”. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada. 

Zgłoś uwagę