Remont autostrady A4 – koniec utrudnień na wyjeździe z Wrocławia

Zakończył się najbardziej uciążliwy dla kierowców etap remontu autostrady A4 przy węźle Bielańskim. Kolejna cześć prac dopiero we wrześniu, w okolicy węzła Wrocław Wschód.

  • wizualizacja GDDKiA


Zakończyły się utrudnienia na węźle Bielańskim. Po remoncie oddane do ruchu zostały łącznice węzła po stronie zachodniej czyli relacje: Wrocław - Legnica, Opole - Kłodzko, Wrocław - Opole, Legnica - Kłodzko oraz odnowione odcinki drogi DK5 i DK35.  

Przez kilka dni wykonawca będzie prowadził jeszcze prace wykończeniowe oraz porządkowe, ale nie będą miały wpływu na utrudnienia w ruchu. Remont obejmował m.in. wymianę nawierzchni, wymianę dylatacji mostowych, wymianę elementów BRD, montaż barier linowych oraz odtworzenie oznakowania poziomego. 

W sierpniu GDDKiA nie przewiduje utrudnień związanych z remontem. Ostatnie zadanie w ramach remontu autostrady drogowcy zaplanowali w rejonie węzła Wrocław Wschód na wrzesień. Tam też GDDKiA zamierzają wyremontować około 2-kilometrowy odcinek autostrady razem z łącznikami po północnej stronie.

Informacje o sytuacji na autostradzie A4 można uzyskać też pod nr. tel. 19111. 

Uzupełnieniem tych prac będzie przebudowa jezdni manewrowych, jezdni dojazdowej i ścieżek na MOP Krajków Południe.

– Zakończenie remontu przewidywane jest na III/IV kwartał tego roku. Głównym celem inwestycji jest oczywiście poprawa stanu nawierzchni i warunków jazdy, a także poprawa bezpieczeństwa użytkownikom autostrady – zapowiada Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa wrocławskiego oddziału GDDKiA.Zgłoś uwagę