Czeka nas remont autostrady A4 i węzła bielańskiego [MAPA]

Jest przetarg na remont autostrady A4 i łączników na węźle Bielany Wrocławskie. Do remontu wyznaczono również fragmenty dróg krajowych 5 i 35, i dwukilometrowy odcinek przy węźle Wrocław Wschód. Prace mają odbywać się etapami i zakończyć na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku.

  • wizualizacja GDDKiA


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont kilku fragmentów autostrady A4 i łączników do niej prowadzących. Główne zadania będą skupione przy węźle Bielany Wrocławskie, ale prace zahaczą również o drogi krajowe 5 i 35 oraz węzeł Wrocław Wschód. Prace będą podzielone na cztery etapy, aby nie sparaliżować ruchu na południu Wrocławia i samej A4.

Pierwszy etap obejmuje remont jezdni tej po północnej stronie autostrady, na odcinku od bramek w Karwianach do Węzła Bielany Wrocławskie (2 km). Remont obejmie również łączniki, prowadzące z kierunków: Katowice-Wrocław oraz Bielany Wrocławskie-Legnica. W drugim etapie drogowcy przejdą na łączniki północno-wschodnie, czyli zjazdy z autostrady z Legnicy Do Wrocławia oraz z Bielan Wrocławskich w kierunku Katowic (patrz mapka).  

Kolejne zadanie będzie polegać na gruntownym remoncie łączników po zachodniej stronie węzła Bielany. Prace dotyczyć będą również odcinka drogi krajowej nr 5, od granicy miasta Wrocławia do wiaduktu nad A4 i fragmentu DK35 od wiaduktu nad A4 do ul. Wrocławskiej w Bielanach Wrocławskich. Ostatnie zadanie drogowcy zaplanowali w rejonie węzła Wrocław Wschód. Tam też GDDKiA zamierzają wyremontować około 2-kilometrowy odcinek autostrady razem z łącznikami po północnej stronie.

Uzupełnieniem tych prac będzie przebudowa jezdni manewrowych, jezdni dojazdowej i ścieżek na MOP Krajków Południe.

– Zakończenie remontu przewidywane jest na III/IV kwartał tego roku. Jednak dokładne terminy i harmonogram prac będą znane dopiero po wyborze wykonawcy, o czym niezwłocznie poinformujemy – zapowiada Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Prace będą prowadzone etapami. Na czas realizacji poszczególnych etapów prac ruch będzie przełożony na jezdnię południową (k. Katowice). Zamawiający wymaga, aby remont został zrealizowany do 27.09.2018 r. Głównym celem inwestycji jest oczywiście poprawa stanu nawierzchni i warunków jazdy, a także poprawa bezpieczeństwa użytkownikom autostrady. 

Zgłoś uwagę