Rusza remont autostrady A4 i węzła bielańskiego [MAPA]

Rusza remont autostrady A4 i łączników na węźle Bielany Wrocławskie. Do remontu wyznaczono również fragmenty dróg krajowych DK5 i DK35 oraz dwukilometrowy odcinek przy węźle Wrocław Wschód. Prace podzielono na etapy. Ich finał zaplanowano na przełom września-października tego roku.

  • wizualizacja GDDKiA


29 maja wykonawca remontu autostrady A4 rozpoczął przygotowania do prac od wybudowania nowej przewiązki (przejazdu awaryjnego), który pozwoli sprowadzić ruchu z jednej jezdni na drugą. Z ruchu wyłączone będą dwa pasy szybkie (w dwóch kierunkach) - na obrazku zaznaczono na niebiesko. Prace maja potrwać do 6 dni, a następnie rozpocznie się kolejna część remontu, o której będziemy informować.

Prace główne będą podzielone na cztery etapy, aby nie sparaliżować ruchu na południu Wrocławia i samej A4. 

Pierwszy etap obejmuje remont jezdni tej po północnej stronie autostrady, na odcinku od bramek w Karwianach do Węzła Bielany Wrocławskie (2 km). Remont obejmie również łączniki, prowadzące z kierunków: Katowice-Wrocław oraz Bielany Wrocławskie-Legnica. W drugim etapie drogowcy przejdą na łączniki północno-wschodnie, czyli zjazdy z autostrady z Legnicy Do Wrocławia oraz z Bielan Wrocławskich w kierunku Katowic (patrz mapka).  

Kolejne zadanie będzie polegać na gruntownym remoncie łączników po zachodniej stronie węzła Bielany. Prace dotyczyć będą również odcinka drogi krajowej nr 5, od granicy miasta Wrocławia do wiaduktu nad A4 i fragmentu DK35 od wiaduktu nad A4 do ul. Wrocławskiej w Bielanach Wrocławskich. Ostatnie zadanie drogowcy zaplanowali w rejonie węzła Wrocław Wschód. Tam też GDDKiA zamierzają wyremontować około 2-kilometrowy odcinek autostrady razem z łącznikami po północnej stronie.

Uzupełnieniem tych prac będzie przebudowa jezdni manewrowych, jezdni dojazdowej i ścieżek na MOP Krajków Południe.

– Zakończenie remontu przewidywane jest na III/IV kwartał tego roku. Głównym celem inwestycji jest oczywiście poprawa stanu nawierzchni i warunków jazdy, a także poprawa bezpieczeństwa użytkownikom autostrady – zapowiada Magdalena Szumiata, rzecznik prasowa wrocławskiego oddziału GDDKiA.

Zgłoś uwagę