Rekrutacja na Politechnikę Wrocławską

Od 20 maja rozpoczęła sie rekrutacja na Politechnikę Wrocławską. Łącznie na 16 wydziałach dla chętnych na stacjonarne studia I stopnia przygotowano 7,9 tys. miejsc.


Kandydaci mają do wyboru 44 kierunki, w tym trzy nowości - Inżynierię Zarządzania (Wydział Informatyki i Zarządzania), Inżynierię Kwantową (Wydział Podstawowych Problemów Techniki) oraz Inżynierię Elektroniczną i Komputerową (studia w jęz. angielskim - Wydział Elektroniki). Dodatkowo na Wydziale Chemicznym zmianie ulegnie nazwa i zakres programowy dotychczasowego kierunku Chemia. Jego nowa nazwa to Chemia i Analityka Przemysłowa.

Powiększenia oferty dydaktycznej to nie jedyna zmiana związana z rekrutacją na PWr. - Od teraz kandydaci z zagranicy mogą rejestrować się za pośrednictwem specjalnego portalu jsos.pwr.edu.pl – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. Wyjaśnia, że został on przygotowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. - Dzięki temu każdy kandydat, który nie zna naszego języka, będzie mógł zapoznać się z ofertą rekrutacyjną i wybrać dokładnie taki kierunek, jaki go interesuje. Chcemy w ten sposób ułatwić zagranicznym studentom przejście przez procedurę rekrutacyjną  – tłumaczy Anetta Stypułkowska.

Dla kandydatów na studia niestacjonarne I stopnia przygotowano 1250 miejsc, a na studia II stopnia 1777 miejsc (w tym 557 na studiach stacjonarnych). Pierwsza rekrutacja zakończy się 11 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później. Drugi nabór rozpoczniemy 23 lipca.

materiały prasowe

Zgłoś uwagę