Wolne miejsca w przedszkolach – kolejny etap rekrutacji [LISTA]

Są już wstępne wyniki kwalifikacji do przedszkoli (nie są to ostateczne listy). Tym samym wiadomo ile wolnych miejsc zostało w przedszkolach prowadzonych przez miasto. Takich miejsc zostało około 860, ale ta liczba może się zmienić. Lista miejsc jest aktualizowana na bieżąco. Zobacz, gdzie jeszcze możesz zapisać dziecko.


27 kwietnia upływa termin składania wniosków do przedszkola/szkoły podstawowej, które po rekrutacji elektronicznej mają wolne miejsca. Lista wolnych miejsc w przedszkolach prowadzonych przez miasto jest dostępna TUTAJ. 27 kwietnia, o godzinie 15.00 było 854 wolnych miejsc.146 miejsc (121 w Przedszkolu nr 8 przy ul. Suwalskiej i 25 w Przedszkolu nr 57 na ul. Chorzowskiej) to tzw. miejsca inwestycyjne, które będą dostępne od stycznia 2017 r. Tak naprawdę rekrutacja uzupełniająca potrwa do końca sierpnia i wtedy dopiero będą znane ostateczne jej wyniki. 

 Szczegóły na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl

Trzylatki do przedszkoli 

Wolnych miejsc rekrutacyjnych w różnych formach przedszkoli przygotowano około 4.5 tys. (przedszkola publiczne, niemiejskie publiczne, niepubliczne). Do rekrutacji mogły przystąpić dzieci w wieku 3 (urodzone w 2013 r.) i 4 lat (2014 r.), które jeszcze nie korzystają z usług żadnego z przedszkoli lub chcą zmienić dotychczasową placówkę. Do rekrutacji przystąpiło ok. 4 tys. dzieci. Choć szacunkowo miejsc w przedszkolach nie powinno zabraknąć, nie wszystkie dzieci trafią do wybranych przedszkoli.

-  W tym roku terminy są tak naprawdę płynne, do rodzice dzieci 6-letnich mają czas do końca sierpnia, by podjąć decyzję, czy zostawić pociechę w przedszkolu, czy posłać ją do szkoły. Tym samym jeszcze w sierpniu mogą być wolne miejsca w przedszkolach publicznych – mówi Ewa Monastyrska, Dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych w Departamencie Edukacji.

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli/zerówek, już nie elektroniczna, rozpocznie się jeszcze pod koniec kwietnia. Warto też szukać miejsc w placówkach niepublicznych, które również dotowane są przez miasto. To prawie 27 milionów rocznie.

Sześciolatki do szkół?

W miejskich przedszkolach jest 4220 sześciolatków. Z miejsc przedszkolnych zrezygnowało 42% dzieci.  – Ile dzieci z tych 42% trafi do pierwszych klas, to pokaże rekrutacja do szkół (do 25 kwietnia), bo część dzieci może pójść do zerówek. To sporo, na pewno pomogły spotkani rodziców z dyrekcją szkół podczas dni otwartych – dodaje Ewa Monastyrska.

Ostateczne wyniki rekrutacji będą znane w sierpniu.

Statystyki:

wolne miejsca rekrutacyjne w różnych formach przedszkoli - ok 4500 miejsc

rocznik trzylatków (rocznik 2013) ok 6600 z tego 670 już chodzi do przedszkoli, ok 50% rocznika wzięło udział w rekrutacji do miejskich przedszkoli

rocznik czterolatków (rocznik 2012) ok 6700 dzieci: 4500 jest zainteresowanych przedszkolami miejskimi (już 4000 chodzi, ok 500 się rekrutowało)

w miejskich przedszkolach jest 4220 sześciolatków, z miejsc w przedszkolach zrezygnowało ok 42%, część z nich idzie do zerówek szkolnych (ok 40-43%), część prawdopodobnie wybierze szkoły

kontynuacje w klasie pierwszej (pozostawione siedmiolatki, zeszłoroczne sześciolatki, rocznik 2009) 242

kontynuacje w klasie drugiej (sześciolatki sprzed dwóch lat, rocznik 2008

Zgłoś uwagę