Rekordowa sprzedaż nowych aut

Najlepsza od 15 lat!


moneyKupiliśmy prawie 100 tys. nowych samochodów w trzy miesiące. Najlepsi sprzedali o 50 procent więcej niż przed rokiem. Wszystko przez to, że od stycznia do końca marca można było odliczać VAT od samochodów z kratką.

Największy sukces może odtrąbić grupa Volkswagena. Największym przegranym akcji kratka są Mercedes i Land Rover. Porażka jest tym większa, że ich główni rywale z segmentu premium - Audi, BMW i Volvo - pierwsze trzy miesiące tego roku mogą zaliczyć do złotych żniw. W sumie, samochodów marek premium z kratką zarejestrowano w pierwszym kwartale aż 4279, czyli niemal 20 procent całkowitej sprzedaży w tym okresie samochodów osobowych z homologacją ciężarową.

Na najwyższym stopniu podium wśród marek premium, z wynikiem 1405 sztuk, stanęło Volvo. Miejsce numer dwa w tej klasyfikacji przypadło BMW, które sprzedało 1318 samochodów, a trzecie - Audi (1121 sprzedanych aut). W tym czasie Mercedes sprzedał zaledwie... 42 auta. Jeszcze bardziej zaskakującym wynikiem może wykazać się Land Rover - trzy sztuki.

Przez pierwsze trzy miesiące 2014 roku zarejestrowano w sumie 22100 samochodów z kratką. Łączna liczba rejestracji aut osobowych wyniosła 96853. Samochody osobowe z homologacją ciężarową stanowiły w tym blisko 23 procent. A wśród nich niemal 45 procent to auta marek, które należą do grupy Volkswagena - Audi, Porsche, Skoda i Volkswagen. Co ciekawe, samochodów VW z homologacją ciężarową zarejestrowano nawet więcej niż Skód z kratką (odpowiednio - 4537 i 4076 sprzedanych egzemplarzy). Czytaj więcej...Zgłoś uwagę