REKON 2017 – szykują się wielkie manewry

3 czerwca przy ulicy Obornickiej we Wrocławiu pojawi się sporo sprzętu wojskowego, współczesnego i historycznego. Nie zabraknie też rekonstruktorów w swoich historycznych uniformach z bronią. REKON 2017, czyli VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych po raz kolejny zapowiada się na imprezę pełną atrakcji.  Organizatorzy potrzebują jednak wsparcie finansowego. 

  • mat. prasowe


–  W tym roku nie możemy niestety liczyć na wsparcie od instytucji zewnętrznych, wobec czego wydarzenie będziemy finansować z własnych środków i mamy nadzieję z pieniędzy, które zbierzemy w ramach kampanii crowdfundingowej – mówi Cezary Szarugiewicz z Fundacji Promocji Historii i Techniki Militarnej „Militarni Wrocław”. – Kwota wsparcia, jaka jest nam potrzebna to co najmniej 8 500 zł. Dzięki niej będziemy mogli zorganizować m.in. cieszące się co roku ogromnym zainteresowaniem rekonstrukcje historycznych bitew. Można nas wesprzeć przez stronę. Zapraszamy również sponsorów.

REKON 2017

REKON 2017

Piknik / Widowisko / W plenerze / Show / Zajęcia dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 3 czerwca 2017 do 4 czerwca 2017

Miejsce Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oddział Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

Zobacz

Wielka armata i mundury

Jedną z atrakcji tegorocznego REKONU będzie samobieżna armato-haubica DANA i prezentacja sprzętu inżynieryjnego. Nie zabraknie pokazów rekonstruktorów i służb mundurowych. – Zapraszam wszystkich miłośników wojskowości – tej współczesnej jak i dawnej, do odwiedzenia tegorocznego REKONU – mówi Cezary Szarugiewicz. – Jak poprzednio postanowiliśmy zorganizować imprezę na terenie Muzeum Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. To miejsce w połączeniu z naszymi pomysłami daje niebywałe efekty. W zeszłym roku swój sprzęt i swoje kolekcje przedstawiało blisko 300 osób, a odwiedziło nas ponad 8000 ludzi.

Zdobędą most

Oczywiście nie obejdzie się bez pokazów strzelania z broni czarnoprochowej, ale będziemy po raz kolejny zdobywać most, który? Zobaczycie. Widzowie będą mogli postrzelać na strzelnicy ASG oraz na urządzeniu do nauki celowania CYKLOP. Na odwiedzających będą czekały stoiska handlowe z militariami. Nie obejdzie się także bez żołnierskiej grochówki. VI Prezentacja Grup Rekonstrukcji Historycznej i Pojazdów Militarnych to już kolejna edycja wystawy mającej na celu przedstawienie publiczności historii wojskowości od czasów średniowiecznych do współczesnych. W ramach wystawy zaprezentują swoje zbiory pasjonaci historii i historii wojskowości, muzea, a także służby mundurowe i ratownicze. Wstęp dla zwiedzających i wystawców będzie bezpłatny. – REKON jest jedyną ofertą tego typu w naszym regionie. To prezentacja, która swoim zakresem obejmuje kompleksowe przedstawienie historii wojskowości, w którym swój udział równocześnie miałyby służby mundurowe, ratownicze, rekonstruktorzy, pasjonaci historii wojskowości i muzea – dodaje Cezary Szarugiewicz.

Zgłoś uwagę