Święto rękodzieła po raz trzeci we Wrocławiu [WIDEO]

Kolorowe stoiska z rękodziełem, pokaz mody i darmowe warsztaty to pakiet artystycznych atrakcji wiosennej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła. Od 21 do 29 marca Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza na Ręki Dzieła Fest do Kina Nowe Horyzonty.

  • konik

  • Ręki Dzieła Fest 2015 plakat

    Ręki Dzieła Fest 2015


Własnoręcznie wykonana biżuteria, oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ubrania, ciekawe dodatki, obrazy i zabawki dla dzieci – podczas wiosennej edycji Ręki Dzieła Fest nie zabraknie pięknych przedmiotów, po które zaglądają wielbiciele nietuzinkowych rzeczy.

Imprezę promuje piosenka o Wrocławiu i rękodziele, której głównymi bohaterami są wyroby naszych lokalnych artystów. Piosenkę wykonała Marta Kołodziejczyk, jedna z popularnych wrocławskich wokalistek.

Dwa weekendy rękodzieła

Na parterze kina, przez dwa weekendy (21-22 i 28-29 marca) zaprezentuje się liczna grupa nowych lokalnych twórców rękodzieła. Na stoiskach znajdzie się unikatowa biżuteria, zabawki, dodatki do domu i garderoby, ubrania, kartki, drobne upominki. Pojawi się również stoisko wielkanocne z dziełami artystów, których można było podziwiać na poprzednich edycjach RDF.

W pierwszym dniu imprezy odbędzie się wyjątkowy Pokaz Mody. Na wybiegu pojawią się świeże kolekcje artystów modowych, którzy własnoręcznie szyją i dekorują niespotykane w klasycznych sklepach ubrania. Kolekcje ubrań dostępne będą na miejscu podczas dwóch weekendów.

Nauczą tworzyć

Podczas pierwszego weekendu będzie można zapisać się na darmowe warsztaty, które odbywać będą się od poniedziałku do piątku na piętrach kina. Tym razem będzie to warsztat szycia zabawek z recyklingu, patchworku, tworzenia wianków oraz ozdoby wielkanocne. Wszyscy chętni będą mogli spróbować technik, które pokażą nasi artyści. Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16.00-19.00), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.

Program III edycji RDF

  • 21-22 marca, godz. 12.00-20.00 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter Kina Nowe Horyzonty/ 
  • 21 marca, godz. 17.00 – Pokaz Mody, czyli twórczość artystów modowych na wybiegu /parter Kina Nowe Horyzonty/ 
  • 23-27 marca, godz. 16.00-19.00 – darmowe warsztaty: Tworzenie Wianków, Szycie Patchworków, Szycie Zabawek z Recyklingu, Ozdoby Wielkanocne /piętro Kina Nowe Horyzonty/
  • 28-29 marca, godz. 12.00-20.00 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła /parter Kina Nowe Horyzonty/

O Ręki Dzieła Fest

Inspiracją do powstania imprezy było wciąż rosnące zainteresowanie unikatowym rękodziełem, dalekim od pospolitej i jarmarcznej oferty, a skupionym tylko na oryginalnej twórczości artystów działających w zaciszu swoich domowych pracowni. Dwie pełne edycje odbyły się już w 2013 i 2014 roku. Dodatkowo Fundacja zrealizowała dwie specjalne edycje świąteczne oraz letnie spotkania Pod Chmurką w Przejściu Żelaźniczym na wrocławskim Rynku.

Zgłoś uwagę