Ręki Dzieła Fest pod chmurką przez całe lato [ZDJĘCIA]

Rękodzielnicy wrocławscy znowu pod chmurką. Letnia edycja Ręki Dzieła Fest rozpoczęła się pod koniec czerwca, kolejna odsłona 29-31 lipca, a finisz 26-28 sierpnia. Przez weekendy (od piątku do niedzieli w godzinach od 12.00 do ok. 20.00) na stoiskach w Przejściu Żelaźniczym można kupić ręcznie robioną biżuterię, akcesoria, ubrania, obrazy, ceramikę, drewno. Ceny na każdą kieszeń.

 • ręki dzieła fest 2016

  Ręki Dzieła Fest pod chmurką w Przejściu Żelaźniczym

 • alalaart ręki dzieła fest

  Myszki od Alicji Rymarczyk, czyli Alalaart w cenie od 38 zł (8 cm) do 65 zł (33 cm baletnica)

 • joanna burda ręki dziela fest

  Anielska kolekcja Joanny Burdy to prace na deskach w technice olejnej i bazujące na wzorach włoskich mistrzów

 • linen studio ręki dzieła fest

  Biżuteria z lnu od Linen Studio- wisiorki od 30-50 zł, szale od 35-50 zł

 • drzazgi ręki dzieła fest

  Piękne drewniane deski do krojenia od marki Drzazgi Jacka Ogrodowczyka z Kowar w cenie od 35-60 zł

 • ręki dzieła fest

  Bransoletka z Audrey Hepburn? Czemu nie. Cena 100 zł. Sa i tańsze propiozycje, m.in. broszka pszczoła za 30 zł

 • ladybug ręki dzieła fest

  Pudełko ozdobne od Ladybug za 49 zł, karteczka ozdobna za 15 zł, a przepiśnik za 49 zł

 • panato ręki dzieła fest

  Czapeczka z daszkiem wrocławskim od Panato za 40 zł

 • ręki dzieła fest

  Biżuteria szklana (wisior) za 120 zł od Zilo

 • piecownia ręki dzieła fest

  Ceramika z Piecowni za 15 zł (krasnale) i 13 zł (inne zwierzaki)

 • ręki dzieła fest

  Aniołki z masy solnej za 40 zł (pojedyncze) i za 60 zł (para)


W czerwcu pogoda nie dopisała i wielu projektantów musiało ratować swoje dzieła od ulewnego deszczu (hasło „pod chmurką” okazało się prorocze), ale byli klienci (także zagraniczni), których nie odstraszyła aura, a zachwyciły recznie wykonane przedmioty. No właśnie, na co można zapolować na Ręki Dzieła Fest?

Choćby na eko-doniczki z drewna od manufaktury Od Dech z Wrocławia (FB dobryoddech). Atrakcją jest fakt, że klient odchodzi nie tylko z piękną drewnianą osłonką, ale także z umieszczonym w niej kwiatkiem. Ceny wahają się od 30 do 100 zł.

Specjalnych sakiewek od Piny (FB pinasiewspina) można używać na co dzień, choć w rzeczywistości slużą do przechowywania w nich magnezji, kiedy wspinacze pokonują ściankę. Kupimy je za 50 i 60 zł. Wzory przeróżne. Torby z dziełami Bruegela albo Picassa za 100 zł.

Pomysłodawczyni Ręki Dzieła Fest, Anna Jur wystawia swoje tradycyjne podkoszulki ręcznie malowane w podobizny zwierząt. Nie zabraknie szaraka (choć to nie od niego wzięła nazwę marka Szarakowo, a od szczuplutkich postaci wymyślonych przez projektantkę). Cena 120 zł.

Wprawdzie teraz lato, ale niektórzy rękodzielnicy przygotowali nas już na zimę. Ogrzewacz włóczkowy do kubka kupimy u ArtEve z Wrocławia za 25-30 zł.

Jednym z hitów tej edycji są podkoszulki Panato, które zaprojektowano dla wrocławian. Znajdą na nadrukach własne dzielnice w ciekawym ujęciu. Jest Psie Pole, Fabryczna, Trójkąt Bermudzki, w przygotowaniu Krzyki. Cena koszulki 59 zł, torby lnianej 25-29 zł.

Biżuterii znajdziemy sporo, ale ta od Śmietki jest mięciutka, łatwo się ją wkłada, nie drapie, wygląda nietuzinkowo. I cenę ma genialną, bo za bransoletkę zapłacimy np. 25 zł.

Dla miłośników malarstwa są obrazy Karebi oraz Jarosława Wodzyńskiego. Ceny od 150 do 850 zł, choć miniaturkowy pejzaż z Ostrowa Tumskiego kupimy już za 30 zł.

Jest także coś dla milusińskich. Gustowną marynarkę z bawełny z emblematem dla małej elegantki od Tremo-Kidz już za 69 zł.

Zgłoś uwagę