Redknee otwiera nowe biuro we Wrocławiu

Firma z branży telekomunikacyjnej postawiła na stolicę Dolnego Śląska


Nowy oddział firmy Redknee we Wrocławiu znajduje się we Wrocławskim Parku Biznesu I przy ul. Strzegomskiej. Przedsiębiorstwo to wynajęło tam ponad 3 tys. m2, na których znajdują się zarówno biura, jak i nowoczesne laboratorium. Obecnie wrocławski oddział firmy zatrudnia około 200  osób.

- Nasi programiści tworzą produkty wspierające działalność operatorów teleinformatycznych.  – mówi Józef Augustynów, dyrektor ds. Innowacji w Redknee. – Są to m.in. specjalne programy zarządzające sposobem naliczania opłat, mierzeniem czasu rzeczywistych rozmów, wystawianiem faktur oraz systemami bilingowymi. We Wrocławiu tworzymy m.in. aplikację, która służy do zarządzania produktami i ofertami , które operatorzy telekomunikacyjni tworzą i oferują swoim klientom.

Redknee jest globalnym dostawcą innowacyjnych produktów, rozwiązań i usług telekomunikacyjnych. Umożliwia zarządzanie płatnościami za rozmowy, przesyłane wiadomości oraz transmisje danych. Rozwiązania Redknee działają u ponad 200 dostawców usług telekomunikacyjnych w przeszło 90 krajach. 

- Inwestycja firmy Redknee jest dla nas kluczowa, ponieważ umacnia pozycję Wrocławia na inwestycyjnej mapie Europy, jako zagłębia zaawansowanych technologii – mówi Ewa Kaucz, wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - Jednocześnie inwestycja ta jest dla nas bardzo ważna, ponieważ wpisuje się w strategię rozwoju miasta, w której głównym założeniem jest budowanie gospodarki opartej na wiedzy.

- Cieszymy się, że kolejna firma kanadyjska dołączyła do grona przedsiębiorstw z tego kraju, już obecnych na polskim rynku –  twierdzi Hanna Mróz z Ambasady Kanady w Polsce. - Myślę, że rynek teleinformatyczny w Polsce jest bardzo dynamiczny i Redknee będzie miała tu duże pole do popisu. Sektor ten zarówno w Polsce jak i w Kanadzie, poza kilkoma gigantami, tworzą firmy małe i średnie, co dodatkowo świadczy o jego innowacyjności. Tymczasem Redknee jest zaliczana właśnie do średnich przedsiębiorstw.

Strategia Redknee zakłada dalszy rozwój działalności na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej oraz w Afryce. Otwarcie nowego biura we Wrocławiu jest częścią tej strategii. Polska oddział jest kluczowy dla działów wsparcia operacyjnego oraz realizacji projektów oraz badań i rozwoju.

Przedsiębiorstwo daje możliwość rozwoju kariery profesjonalistom – głównie specjalistom z dziedziny telekomunikacji i informatyki, którzy chcą być częścią globalnej firmy działającej w branży telekomunikacyjnej.

Zgłoś uwagę