Prawie 4 tysiące kilometrów dla krasnala na Maślicach

1928 km pieszo lub biegiem i 2018 km rowerem – tyle w sumie mają do pokonania mieszkańcy oraz przyjaciele Maślic, którzy chcą, by na osiedlu wkrótce pojawił się jeden z wrocławskich krasnali.


Akcja #razemdlakrasnala to wspólny pomysł Rady Osiedla Maślice i dewelopera PCG. Aby na Maślicach, z okazji 90-lecia włączenia osiedla w granice administracyjne Wrocławia, stanął krasnal należy najpierw wspólnymi siłami pokonać niemały dystans - w sumie 1928 km na nogach i 2018 km na rowerze. Skąd te liczby?

– 1 kwietnia 1928 r. Maślice zostały włączone w granice administracyjne Wrocławia. Obecnie w 2018 r. mamy więc dokładnie 90 lat od tamtego wydarzenia. Uznaliśmy, że te dwie ważne dla osiedla daty posłużą nam do określenia liczby kilometrów, jaką wszyscy mamy do pokonania, zanim krasnal na stałe stanie na Maślicach – informuje Sławomir Czerwiński, przewodniczący Zarządu Osiedla Maślice.

Akcja wystartowała pod koniec lutego 2018 r. Do tej pory udało się przebiec 211 km oraz przejechać 292 km. Do mety więc jeszcze daleko, ale organizatorzy liczą na to, że wraz z poprawą pogody coraz więcej osób będzie dodawać kolejne kilometry.

Jak przyłączyć się do akcji?

Sportowe wyzwanie mogą podjąć nie tylko mieszkańcy osiedla czy Wrocławia, ale wszyscy zainteresowani. Wystarczy, by przebiegnięte lub przejechane kilometry w postaci zdjęcia zegarka, licznika lub zrzutu ekranu z aplikacji typu endomondo z widoczną liczbą kilometrów wkleić na profilu Ritmo Park na Facebooku, w treści posta dopisując oficjalny hasztag akcji: #razemdlakrasnala.

Swoje dokonania sportowe można również wysyłać na adres e-mail: razemdlakrasnala@pcg.pl. Co tydzień na profilu Ritmo Park na Facebooku pojawi się informacja o stanie licznika rowerzystów i biegaczy.

– Nasz pomysł ma przede wszystkim charakter aktywizujący i integrujący mieszkańców z jednoczesnym propagowaniem ruchu na świeżym powietrzu. Potrwa tak długo, dopóki nie uda nam się uzbierać wyznaczonej liczby kilometrów – dodaje Sławomir Czerwiński.

Planowo jednak zmagania mają zostać zakończone wiosennym festynem w drugiej połowie kwietnia. Sam krasnal ma nawiązywać do historii Maślic.Zgłoś uwagę