Dołącz do oryginalnej akcji i oceń zachowanie kierowców

Dołącz do nietypowej akcji i oceń zachowanie kierowców na drodze. Możesz ich pochwalić albo skrytykować za złe nawyki. Akcja "Razem bezpieczniej na drodze" organizowana w ramach portalu okierowcach.pl to nowatorska formuła budowania społeczeństwa obywatelskiego na drodze. 

  • Strona główna serwisu okierowcach.pl


 

Teraz każdy kierowca może faktycznie poprawić bezpieczeństwo i kulturę użytkowników dróg. Warto z tej okazji skorzystać.

- Portal okierowcach.pl powstał przede wszystkim po to, aby kierowcom ze złymi nawykami uświadomić, że ich dobra samoocena może różnić się znacznie od oceny ich umiejętności i kultury widzianej przez innych użytkowników dróg – mówi Marek Florczak, pomysłodawca kampanii i założyciel serwisu.

Jednak nie tylko o piętnowanie złego zachowania chodzi. Każdy może wyróżnić również kierowców, których postawa na drodze jest godna naśladowania.  

Jak to działa?

- Każdy zarejestrowany na portalu okierowcach.pl użytkownik może ocenić zachowanie kierowcy (nie kierowcę!) na drodze wysyłając swoją opinię (może być też film czy zdjęcia) na adres, jakim jest numer rejestracyjny jego pojazdu. Opinie można wysłać nawet tym kierowcom, którzy jeszcze się nie zarejestrowali. Wiadomość będzie oczekiwała na ich koncie aż do chwili kiedy się zarejestrują – tłumaczy Marek Florczak. 

Jak podkreślają twórcy portalu, nikogo nie chcą urazić, dlatego ochrona prywatności każdego użytkownika jest podstawową zasadą funkcjonowania strony. - Nigdy i nigdzie nie będziemy publikować numerów rejestracyjnych pojazdów naszych użytkowników – zapewniają. 

Zawartość konta każdego użytkownika oraz płynące stąd wnioski należą tylko do danego kierowcy i są jego prywatną sprawą. Z biegiem czasu pojawią się ciekawe publikacje wynikające z okresowych rankingów tworzonych przez zarejestrowanych anonimowo kierowców. Dowiemy się np. kto robi największe postępy i w jakich regionach? Kto jest najlepszym kierowcą w swoim regionie? To wszystko według pseudonimu użytkowników.

Czy warto zaangażować się w tą akcję? - Jestem przekonany, że tak. Statystyki są zawsze "bardzo" anonimowe, póki nie dotyczą kogoś bliskiego. Pojawiła się duża szansa, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach – mówią organizatorzy. Każda opinia ma ogromne znaczenie, bo obojętność wobec takich zdarzeń na pewno nie poprawi rzeczywistości, w której codziennie się poruszamy. 

Więcej o stronie okierowcach.pl (pdf) 

Aplikacja na telefon z systemem Android

 

Zgłoś uwagę