Rak wolny od bólu

W ramach kampanii „Rak wolny od bólu” odbywają się bezpłatne konsultacje dla pacjentów onkologicznych w zakresie leczenia bólu. Akcja nosi tytuł „Soboty wolne od bólu”. 


Bezpłatne konsultacje dla pacjentów onkologicznych we Wrocławiu odbędą się 4 lipca (sobota) 2015. W poradni Leczenia Bólu, ul. Skłodowskiej 66, 50-368 Wrocław, poziom zerowy budynku Kliniki Chirurgii. Godziny przyjęć 9.00-13.00.  Zapisy na konsultacje pod numerem telefonu: 572 848 055.                                          

Ból jest chorobą samą w sobie i powinien być leczony równie intensywnie jak sam nowotwór. Akcja „Soboty wolne od bólu” ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem leczenia pacjentów z chorobą nowotworową oraz zachęcenie do zgłaszania się do lekarza specjalisty celem przeprowadzenia diagnostyki oraz ustalenie dalszego postępowania terapeutycznego. Zadaniem kampanii jest poprawa jakości życia pacjentów z przewlekłym bólem nowotworowym.

– Organizując akcję chcemy informować pacjentów onkologicznych, że mają prawo do leczenia bólu i jak najlepszej możliwej jakość życia. Chcemy wpłynąć na  poprawę jakości leczenia bólu nowotworowego w Polsce – informują organizatorzy.

W działania zaangażowały się media ogólnopolskie i lokalne, popularyzując ideę życia bez bólu. Wsparcia udzielili Wojewodowie miast, w których organizowane są bezpłatne konsultacje ze specjalistami leczenia bólu.

Więcej o kampanii:  www.rakwolnyodbolu.pl.

Materiały prasoweZgłoś uwagę