Przygodowy rajd na orientację „Tropiciel”

Trwają zapisy do 16. edycji przygodowego rajdu na orientację „Tropiciel”, który w dniach 16-17 maja odbędzie się w Karłowicach na Opolszczyźnie. Tym razem w zawodach mogą wziąć udział wyłącznie drużyny.

  • Rajd na orientację Tropiciel

    Trwają zapisy do 16. edycji przygodowego rajdu na orientację „Tropiciel”


Rajd Tropiciel to impreza dla wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę w gronie znajomych. Na starcie uczestnicy otrzymają mapę i kompas, a następnie wyrusza w nieznane, aby rozwiązywać zagadki i sprawdzić się w ekstremalnych warunkach.  

Rywalizacja będzie się toczyła w kilkuosobowych drużynach, które w wyznaczonym limicie czasowym będą musiały przebyć całą trasę rajdu zdobywając przy tym wszystkie punkty kontrolne i wykonując wszystkie czekające na trasie zadania. Osoby, którym się to uda, zdobędą tytuł „Tropiciela”.

Uczestnicy mają do wyboru pięć różnych tras:

  • trasę pieszą podstawową – o długości 40 km z limitem czasowym 11 godzin, dla drużyn 4-6-osobowych
  • trasę pieszą wydłużoną – o długości 60 km z limitem czasowym 15 godzin, dla drużyn 3-5-osobowych
  • pieszą trasę nawigacyjną – trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych; aby móc sprawdzić te umiejętności, drużyny zostaną wyposażone w tzw. „czarne skrzynki” – trackery GPS; trasa z limitem czasowym 11 godzin dla drużyn 4-6-osobowych
  • trasę rowerową – o długości 40 km z limitem czasowym 5 godzin, dla drużyn 2-4-osobowych
  • trasę rowerową wydłużoną – o długości 60 km z limitem czasowym 7 godzin, dla drużyn 2-4-osobowych

Na każdego uczestnika rajdu będzie czekał ciepły posiłek oraz pamiątkowy dyplom. Wśród osób, które zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny i pojawią się na zakończeniu rajdu, rozlosowane zostaną nagrody.

Zapisy prowadzone są na stronie www.tropiciel.org. Zgłaszać można się do 16 maja, ale im szybciej tym taniej, bowiem opłata wpisowa wraz z upływem czasu będzie wzrastać.

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie „Tropiciel” we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zgłoś uwagę