Złoty Herb Lwowa dla prezydenta Wrocławia

Złoty Herb Miasta Lwowa – najwyższe wyróżnienie samorządowe Lwowa otrzymał prezydent Wrocławia.


Mer Lwowa Andrij Sadovy gości we Wrocławiu na Festiwalu Wolności. W poniedziałek, 4 czerwca,  Andrij Sadovy wręczył Rafałowi Dutkiewiczowi prezydentowi Wrocławia Złoty Herb Miasta Lwowa. Mer podkreślił, że to prezent od wszystkich mieszkańców Lwowa.

- Złoty Herb Miasta Lwowa jest bardzo rzadko wręczany. Otrzymują go osoby, które mają wielkie serce, lubią ludzi, dużo pracują dla wzajemnego partnerstwa i robią to wszystko z Bogiem. Dziś mam wieli zaszczyt wręczyć ten herb prezydentowi Wrocławia ­- podkreślił Andrij Sadovy mer Lwowa.

- Ja czuję się związany ze Lwowem głównie przez przyjaźń i partnerstwo, ale też dlatego, że mój promotor, u którego robiłem pracę doktorską, kończył studia na Uniwersytecie we Lwowie – podkreślił Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Prezydenta Wrocławia i mera Lwowa łączy wieloletnia przyjaźń. Na zaproszenie mera Rafał Dutkiewicz gościł we Lwowie w lipcu ubiegłego roku. Wówczas obaj panowie uczestniczyli m.in. w uroczystość na Wzgórzach Wuleckich, ku czci pomordowanych lwowskich profesorów. Na początku maja tego roku wrocławscy radni gościli we Lwowie, rewizyty zaplanowana jest na Święto Wrocławia w dniach 23-24 czerwca.

- Jak ktoś pyta: jakie miasto jest mi najbliższe poza Lwowem? To zawsze mówię, że Wrocław, bo mamy dużo wspólnego. Zjednoczyła nas historia – mówi mer Lwowa.

Od 2002 r. Lwów jest miastem partnerskim WrocławiaWrocław współpracuje z 10 miastami, z czego osiem, to miasta europejskie.Zgłoś uwagę