Puchar Polski Strongman we Wrocławiu

Do starcia najsilniejszych sportowców w Polsce dojdzie 27. sierpnia, na największej miejskiej plaży w Polsce - Hot Spot we Wrocławiu. To także doskonała okazja do spotkania Mariusza Pudzianowskiego, który będzie jednym z arbitrów zawodów.. 


Zagłębiając się w historię zawodów Strongman można uznać, że jest to stosunkowa młoda dziedzina sportu, która dopiero za sprawą wyczynów Mariusza Pudzianowskiego zyskała w Polsce większy rozgłos. Po raz pierwszy w naszym kraju zawody Strongman odbyły się w Gdyni w 1998 roku. Dotychczas rywalizujący zawodnicy prezentowali swoje umiejętności przed publicznością w wielu polskich miastach, jednak nigdy dotąd Wrocław nie był areną ich zmagań. Już niedługo się to zmieni, gdyż 27. sierpnia (niedziela) najsilniejsi ludzie z Polski rozpoczną rywalizację na plaży Hot Spot we Wrocławiu.

– Po powrocie z Londynu otrzymałem propozycję organizacji zawodów Pucharu Polski Strongman we Wrocławiu. Jako, że sam jestem reprezentantem naszego kraju w tej dyscyplinie, nie zastanawiałem się długo, uruchomiłem swoje kontakty i porozmawiałem z kilkoma głośnymi nazwiskami, z którymi wspólnie występowałem na mistrzostwach świata. Negocjacje nie należały do najprostszych, gdyż kalendarz Pucharu Polski Strongman jest bardzo napięty, ale na szczęście udało się dojść do porozumienia i znaleźć odpowiedni termin – mówi Jarosław Drzewiecki, główny organizator, trener personalny, a zarazem reprezentant Polski Strongman i trener asystujący trójboju siłowego narodowej kadry Brytyjskiej.

Mariusz Pudzianowski w roli sędziego

W strefie sędziowskiej znajdą się bardzo utytułowani polscy sportowcy na czele z Mariuszem Pudzianowskim, wielokrotnym mistrzem świata Strongman w kategorii Open, a obecnie profesjonalnym zawodnikiem MMA federacji KSW. Obok niego zawodnikom będzie przyglądał się także Mateusz Ostaszewski, mistrz świata Strongman amatorów. Zawody poprowadzi wielokrotny uczestnik oraz pierwszy indywidualny mistrz Pucharu Polski z 1999 roku Lubomir Libacki.

– Mariusz Pudzianowski pojawia się na wielu konkursach Pucharu Polski, tak jak inni znani strongmani - Ireneusz Kurek czy Jarosław Dymek. Nam jednak najbardziej zależało, aby na wrocławskich zawodach znalazł się Mariusz, gdyż jest to swego rodzaju magnes dla wszystkich kibiców – dodaje Jarosław Drzewiecki.

Wiele atrakcji

Organizatorzy zapowiadają rywalizację wielu znanych nazwisk ze środowiska Strongman. Przed wrocławską publicznością wystąpią m.in.: Dariusz Wejer, Grzegorz Szymański czy Michał Kopacki. Start zawodów planowany jest na godzinę 13:00, jednak wyczyny najsilniejszych sportowców z Polski to nie jedyne atrakcje, jakie organizatorzy zapewniają obserwującym zmagania.

– Wszystkich kibiców zapraszamy na to wydarzenie już od godziny 10. Co prawda, główny event rozpocznie się trzy godziny później, jednak nasi sponsorzy przygotowali szereg atrakcji, z których warto skorzystać. Nie obędzie się bez degustacji zdrowych produktów, a dla chcących poćwiczyć przedstawiciele grupy CrossFit Black Star przygotowali niespodziankę – zachęca główny organizator.

Niedzielne wydarzenie to gwarancja dobrej zabawy i alternatywa na mile spędzony czas także dla rodzin z dziećmi. Wstęp jest bezpłatny. 

Strongman Puchar Polski w HotSpot

Strongman Puchar Polski w HotSpot

Zawody / Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 27 sierpnia 2017 od 09:00 do 22:00

Miejsce HotSpot! Beach Bar Plaża miejska

Zobacz
Zgłoś uwagę