Puchar Europy Juniorów w Judo

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 lipca,  wrocławską halę Orbita opanują młodzi judocy. Rozgrywany będzie tam turniej Pucharu Europy Juniorów. Do faworytów polskiej ekipy należą Beata Pacut w kategorii powyżej 78 kg  i Potr Kuczera (do 90 kg).

  • Beata Pacut w jednej ze swoich zwycięskich walk. Fot: mat. organizatora


We Wrocławiu ta impreza odbędzie się już po raz czwarty. Tym razem wystąpi w niej ponad 400 zawodników i zawodniczek z całego świata (z 32 krajów). Wbrew nazwie na zawody Pucharu Europy, przyjadą także judocy z USA, Kanady, Portoryko, Australii i kolebki tego sportu Japonii.

„Kraj Kwitnącej Wiśni” zawsze przysyła bardzo mocną reprezentację, ale najmniejszego kompleksu przed Japonkami nie ma gwiazda polskiej ekipy Beata Pacut. To aktualna wicemistrzyni Europy juniorek i trzecia zawodniczka mistrzostw świata w kategorii do 78 kg. Właśnie podczas tej ostatniej imprezy pokonała Japonkę. We Wrocławiu Pacut wystąpi w kategorii powyżej 78 kg i mimo, że w tej wadze nie ma już górnego ograniczenia „masy” zawodniczek, także należy do faworytek. - Liczę na kolejny medal. Po to się przyjeżdża na zawody. W tej kategorii wystąpię tylko na tych zawodach. Na mistrzostwach Europy i świata wystartuję z powrotem w wadze do 78 kg. W tamtym roku zdobyłam srebro i brąz. Teraz mam nadzieję na jeszcze lepsze wyniki.   – mówi Pacut. W turnieju wystąpi 30 Polek, a wśród nich Urszula Hofman z wrocławskiej Juvenii. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

PROGRAM ZAWODÓW

Początek walk w sobotę i niedzielę od godz. 10

Uroczyste otwarcie w sobotę o godz. 16, a potem walki finałowe (zakończenie ok. godz. 19)

Walki finałowe w niedzielę o godz. 15 (zakończenie imprezy ok. godz. 18)

Zgłoś uwagę