Przez Pryzmat. Odsłona 3 – wystawa

Prace laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii będzie można oglądać od 11 marca w galerii Neon na wrocławskiej ASP. Wystawę od strony koncepcyjnej przygotowali studenci wrocławskiej uczelni.


Zobaczymy 15 prac z kolekcji konkursowej. Nie bez powodu miejscem ekspozycji jest galeria Neon. Współorganizatorem wydarzenia jest Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Studenci kierunku Mediacja Sztuki, w ramach współpracy ASP Wrocław z Fundacją APH, uczestniczyli w półrocznym programie edukacyjnym i współtworzyli koncepcję wrocławskiej wystawy.

Przez Pryzmat. Odsłona 3

Przez Pryzmat. Odsłona 3

Wernisaż / Wystawa
Termin od 11 marca 2016 do 24 marca 2016

Miejsce Galeria NEON Akademii Sztuk Pięknych

Zobacz

Wystawa „Przez Pryzmat. Odsłona 3” jest kuratorskim wyborem prac laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Obiekty w ramach wszystkich edycji przedsięwzięcia.

Prace - charakteryzujące się różnorodnością języka wypowiedzi, mediów czy podjętych przez artystów tematów - okazały się jednocześnie zapisem zmian w estetyce i wyrazie twórczym z lat 2002-2015.

Tytułowy pryzmat oznacza sposób patrzenia na sztukę. To narzędzie, które odbija, załamuje lub rozszczepia światło na feerię barw, stając się dla nas synonimem kolekcji, która tworzy się wraz z kolejnymi edycjami konkursu. To pokaz prac artystów z najważniejszych akademii artystycznych w Polsce.

Fundacja Artystyczna Podróż Hestii działa od 2002 roku na rzecz promocji młodych twórców, między innymi poprzez organizowanie co roku ogólnopolskiego konkursu Artystyczna Podróż Hestii dla studentów wszystkich wydziałów artystycznych w Polsce.

Ideą założycielską konkursu jest wspieranie początkujących artystów, by mogli zaistnieć w polskim i międzynarodowym obiegu sztuki. To wyjątkową okazja dla nich do konfrontacji z profesjonalną krytyką artystyczną i publicznością. Pozwala również odbiorcom szeroko zorientować się w realnej działalności polskich uczelni artystycznych oraz zwraca uwagę na kierunki, w jakich podążają ich adepci.

Zwycięzcy konkursu APH wysyłani są w artystyczną podróż do Nowego Jorku i Walencji. W „podróży” są także ich prace. Po wystawach w Pałacu Sztuki w Krakowie oraz w galerii Arsenał w Poznaniu teraz kolekcja konkursowa pokazywana jest we Wrocławiu.

Wystawa potrwa od 11 do 24 marca. 

Zgłoś uwagę