wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Przydatne informacje
  4. Wrocławianie z pasją
  5. Przestrzeń dla młodych

Wykonanie graffiti, warsztaty fotograficzne, tworzenie biżuterii, turnieje sportowe, spotkania z podróżnikami, gry planszowe, spotkania z kulturą Japonii i mangą, warsztaty rozwojowe – to tylko niektóre propozycje dla młodzieży w ofercie wrocławskich Klubów Aktywności Rozmaitych. Elastyczna formuła klubów stwarza młodzieży przestrzeń do rozwoju zainteresowań i umiejętności zgodnie z jej oczekiwaniami.

 

Działające od października br. na ulicach: Kruszwickiej, Kościuszki i Jagiellończyka kluby od kilku tygodni rekrutują młodzież do aktywności. Co już się wydarzyło?

Przy Kruszwickiej młodzież spotyka się na warsztatach fotograficznych, założyła klub gier planszowych. Ostatni weekend listopada minął pod hasłem „projektu graffiti”, w ramach którego można było legalnie posprejować z doświadczonym grafficiarzem. W kubie przy ul. Kościuszki spotykała się młodzież zainteresowana muzyką, kulturą Japonii i Mangą, fotografią i kinem. Na Jagiellończyka z kolei odbyły się warsztaty rozwojowe dla młodzieży, spotkanie z Bartkiem Brzuzanem – podróżnikiem, który podzielił się wrażeniami z podróży do Sri Lanki. Realizowany jest też projekt „Tablica możliwości”, w ramach którego zbierane są informacje o ciekawych inicjatywach.

– To, co będzie działo się w klubach w najbliższym czasie, zależy jednak od samej młodzieży – mówi Kamil Izydorczak, koordynator Klubu Aktywności Rozmaitych z ulicy Kruszwickiej. – Osoby w wieku 15-25 lat mogą przyjść do klubu i zgłosić chęć rozwoju swoich pasji. Jeśli znajdzie się grupa chętna do wspólnej pracy, tworzona jest wówczas dana aktywność – dodaje.

Nie ma żadnych ograniczeń odnośnie do rodzaju aktywności – wszystko zależy od młodzieży. Na czele grupy stoi pasjonat, tzw. lider aktywności rozmaitych. Kluby oferują nie tylko przestrzeń do rozwoju zainteresowań, ale także finansują wydatki związane z daną aktywnością. – Chcemy, żeby młodzież miała także wpływ na wygląd klubu, to jej miejsce, więc jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie dotyczące aranżowania przestrzeni dodaje Anna Szewczyk, koordynator klubu z ulicy Kościuszki.

Poprzez pracę w grupie młodzi ludzie rozwijają swoje kompetencje społeczne. Mogą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach rozwojowych, które wskazują, jak zainteresowania i umiejętności można wykorzystywać na dzisiejszym rynku pracy. Uczą się także, jakie wyzwania czekają na nich w kontaktach z potencjalnymi pracodawcami i jak się do nich przygotować.

Dokumenty rekrutacyjne, informacje kontaktowe do poszczególnych klubów oraz ich godziny otwarcia są dostępne na stronie www.karnet15plus.pl w zakładce Kluby Aktywności Rozmaitych. Kluby powstały w ramach projektu „KARnet 15 + − model współpracy trójsektorowej”*.

mat. prasowe/MaWi

*Projekt jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Inicjatorem i Liderem Partnerstwa realizującego projekt jest Wrocławska Rewitalizacja Spółka z o.o. Partnerami projektu są instytucje sektora publicznego, pozarządowego i prywatnego: Gmina Wrocław (w imieniu której projekt realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu), Wrocławska Pracownia Psychoedukacji i Terapii PLUS Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz spółka ATTESTOR s.c. Ewa Kuzilek-Sekścińska, Ewa Suchożebrska. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl