Przejazd Stylowych Rowerzystów uczci Dzień Europy

W sobotę, 9 maja, Stowarzyszenie Akcja Miasto uczci Dzień Europy przejazdem eleganckich rowerzystów. Stylowa kawalkada przemierzy wrocławskie ulice w drodze do Parku Staromiejskiego, gdzie włączy się w oficjalne obchody tego święta, a członkowie AM będą zachęcać do przesiadania się na rower i udziału w Europejskim Wyzwaniu Rowerowym.  


Przejazd stylowych rowerzystów wyruszy w sobotę 9 maja, o godz. 12:00 z pl. Solnego. Przemierzą oni ulice Wrocławia, aby dotrzeć do Parku Staromiejskiego.

- Chcemy pokazywać, że jeżdżąc jednośladem w mieście nie trzeba, a nawet nie powinno rezygnować się z eleganckiego ubioru. Mile widziane będą obcasy, krawaty, muszki, garnitury, sukienki. Cieszmy się eleganckim wyglądem i przejedźmy tego dnia razem! - zaprasza Kasia Kusowska, pomysłodawczyni akcji.

Rowerowy punkt informacyjny w Parku Staromiejskim

Stanowisko Stowarzyszenia Akcja Miasto w Parku Staromiejskim będzie mieć charakter rowerowy. - Maj to miesiąc Europejskiego Wyzwania Rowerowego, będziemy zatem zachęcać, aby włączać się w tę inicjatywę i kręcić kilometry dla Wrocławia. Wszystkim chętnym posłużymy poradą na temat korzystania z roweru w codziennych podróżach - opowiada Kasia Kusowska - Na zachętę przygotowaliśmy zaproszenia na lekcje Wyższej Szkoły Rowerowej Jazdy oraz kilka innych niespodzianek. Wszyscy będą mogli poczęstować się domowym ciastem i lemoniadą oraz jabłkami z rowerowych koszy. Na najmłodszych gości pikniku czekać będzie quiz z wiedzy o ruchu drogowym oraz konkurs plastyczny.

Wrocławskie obchody Dnia Europy rozpoczną się w Parku Staromiejskim planowo o godz. 13.00, a na uczestników czekać będą liczne atrakcje, m.in. muzyka na żywo, występy artystyczne, gry i zabawy edukacyjne, warsztaty rowerowe, lekcje udzielania pierwszej pomocy oraz wieczorny pokaz filmowy.Zgłoś uwagę