www.wroclaw.pl

  Wrocławski startup pomaga w rekrutacji

  Sprawna rekrutacja to sposób na szybkie znalezienie pracowników. Może w tym pomóc rozwiązanie proponowane przez wrocławski startup LightApply.

  Fot. źródło: LightApply.

  Przedstawiciele wrocławskiej spółki LightApply podkreślają, że brak komunikacji rekruterów z kandydatami podczas procesu przyjmowania do pracy staje się coraz poważniejszym problemem. W opublikowanym przez portal internetowy erecruiter.pl Raporcie Candidate Experience wskazano, że kandydaci oczekują transparentnych informacji ze strony rekrutera.

  Jedną z firm, która miała z tym kłopot, jest wrocławska spółka Advatech. Z uwagi na ogromną liczbę kandydatów aplikujących na pojedynczą ofertę pracy, niemal niemożliwym była sprawne komunikowanie się ze wszystkimi. Anna Walecka, Specjalista ds. HR, zmuszona była do kontaktu tylko z wybranymi osobami.

  – W ciągu miesiąca publikacji ogłoszenia spłynęło do nas 382 CV. Skontaktowanie się z każdym kandydatem wymagało by odbycia 19 rozmów dziennie. W firmie takiej jak Advatech, gdzie HR jest jednoosobowy i skupia w sobie zarówno aspekt administracyjny, rekrutacyjny i działania z zakresu miękkiego HR, było to po prostu niemożliwe – mówi Anna Walecka, specjalista ds. HR, Advatech.

  Platforma internetowa LightApply

  Rozwiązanie problemu zaproponowała założona we Wrocławiu firma LightApply. Platforma internetowa, oferowana przez firmę, umożliwia szybkie zarządzanie wszystkimi prowadzonymi procesami rekrutacyjnymi, automatyzując jednocześnie komunikację z kandydatem.

  – Nasze rozwiązanie ułatwia pracę rekrutera, oferując przy tym poziom komunikacji, niemożliwy do uzyskania podczas realizacji procesu w tradycyjny sposób. Korzystając z LightApply, firma zapewnia kandydatom dostęp do wszystkich interesujących informacji w dowolnym momencie – mówi Jakub Karkocha, CEO LightApply

  Aplikant otrzymuje informacje na temat każdej zmiany dokonanej w statusie jego procesu drogą mailową. Dodatkowo, każdy kandydat ma możliwość szybkiego podglądu szczegółów dotyczących rekrutacji, w których bierze udział.

  W panelu kandydata dostępnym dla wszystkich potencjalnych pracowników w prosty sposób można sprawdzić jak przebiegać będzie proces rekrutacyjny, na jakim kroku kandydat znajduje się obecnie oraz kto jest osobą kontaktową w przypadku wątpliwości dotyczących procesu.

  Startup z Wrocławia

  źródło: LightApply

  Pomysł na LightApply zrodził się w marcu 2020 r. Spółkę założyli Wrocławianie: Michał Suwiczak, Jakub Karkocha i Dominik Grafik. Firma ma siedzibę we Wrocławskim Parku Technologicznym.