Przedmieście Oławskie: historia i przyszłość

Eksperci, pasjonaci, w tym projektant okładek zeszytów, które przed laty produkowano w dawnej fabryce papieru –będą obecni w sobotę, 25 kwietnia podczas spotkania poświęconego historii papierni i Przedmieścia Oławskiego. Przyjść może każdy.

  • Nowa Papiernia

    Nowa Papiernia, fot. Maciej Lulko

  • Nowa Papiernia

    Nowa Papiernia, fot. Maciej Lulko


W sobotę, w Nowej Papierni zbiorą się eksperci oraz pasjonaci zainteresowani historią i przyszłością Przedmieścia Oławskiego, w tym szczególnego miejsca – podwórza przy ulicy Kościuszki 142a. To tam pod koniec XIX wieku zaczęła działać fabryka papieru.

– 100 lat temu było tu trochę jak w Ameryce. Jak grzyby po deszczu w dzielnicy powstawały ciekawe i duże przedsięwzięcia. Oprócz dawnej papierni, m.in. znana wytwórnia wódek Carla Schirdewana przy ulicy Traugutta czy fabryka samochodów Otto Beckmanna przy ul. Kościuszki – mówi Sławomir Najnigier, pełnomocnik RED Real Estate Development, były wiceprezydent Wrocławia, który weźmie udział w spotkaniu jako ekspert od rewitalizacji przestrzeni miejskiej.

W spotkaniu uczestniczyć będzie m.in. Krzysztof Truss, projektant okładek zeszytów i brulionów dawnych Wrocławskich Zakładów Wyrobów Papierowych, czytaj więcej - zbierają pamiątki po dawnej papierni.

Spotkanie odbędzie się w sobotę przy ul. Kościuszki 142a, o godz. 12.00. Wstęp wolny. Nowa Papiernia zaprasza miłośników dzielnicy, a także osoby zainteresowane papiernią i powstałą inwestycją.

Zgłoś uwagę