Przed mistrzostwami…

…atrakcji nie zabraknie

  • Puchar mistrzostw świata w siatkówce we Wrocławiu

    Przed turniejem do Wrocławia przyjedzie puchar mistrzostw


Chociaż do rozpoczęcia siatkarskich mistrzostw świata zostało jeszcze kilka miesięcy, to miłośnicy tej dyscypliny sportu na pewno nie będą mogli narzekać na nudę. Pierwsze wielkie emocje czekają na kibiców już za nieco ponad miesiąc.

W dniach 16-18 maja w Hali Stulecia rozegrany zostanie turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy siatkarzy, które w 2015 r. odbędą się w Bułgarii i we Włoszech. Reprezentacja Polski zagra we Wrocławiu trzy mecze, a rywalami biało-czerwonych będą m.in. zespoły Łotwy i Słowenii. Bilety na zawody są już w sprzedaży.

– Dla nas będzie to generalny sprawdzian przed mistrzostwami świata. Będziemy mogli wprowadzić i przetestować wszystkie rozwiązania, które pojawią się na wrześniowym turnieju – mówi dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Piotr Mazur.

W połowie czerwca do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie puchar mistrzostw świata i wszyscy chętni będą go mogli zobaczyć. Z kolei 3 lipca w Hali Stulecia odbędzie się impreza dla młodzieży pod nazwą Wrocławskie Święto Siatkówki, która będzie połączona z finałem siatkarskich rozgrywek w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

– Oprócz tego od maja rusza kampania promocyjna, którą w dużej mierze kierujemy do szkół i placówek edukacyjnych. W czerwcu, lipcu i sierpniu duży nacisk położymy natomiast na reklamę outdoorową,  m.in. na lotnisku i dworcu – wyjaśnia P. Mazur.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 30 sierpnia, a pierwszy mecz we Wrocławiu, w którym Wenezuela zagra z Argentyną, odbędzie się już dzień później.

mic

Zgłoś uwagę