Przebudują ul. Konduktorską

Komisja przetargowa spółki Wrocławskie Inwestycje wskazała zwycięzcę w postępowaniu na rozbudowę ulicy Konduktorskiej. Wybór uprawomocni się w przyszłym tygodniu. Jeśli konkurencja nie oprotestuje tego werdyktu drogę przebuduje firma Strabag Infrastruktura Południe.

  • fot.WI


Według najbardziej optymistycznego scenariusza kontrakt powinien być podpisany jak najszybciej tak by roboty mogły rozpocząć się na przełomie października i listopada. Ze względów oczywistych nie może być mowy o tym by było to w weekend tuż przed 1 listopada.

Inwestycja składa się z dwóch części. Pierwsza, prostsza część zadania, czyli poprawa zniszczonej nawierzchni, powinna być zrealizowana jeszcze w tym roku.

Druga część projektu ma polegać na dobudowaniu za szpalerem drzew i rowem, a wiec po południowej stronie jezdni, tzw. ciągu pieszo-rowerowego. Oświetlona ścieżka dla pieszych i cyklistów jest bardzo oczekiwana ponieważ Konduktorską, zwłaszcza po zmroku, trudno bezpiecznie przejść, a w związku z rozwojem osiedli mieszkaniowych ten rodzaj ruchu jest tutaj coraz bardziej popularny. Realizacja tego elementu ma się zakończyć wiosną 2017 roku.

ramZgłoś uwagę