Jest przetarg na przebudowę ronda na Granicznej

Wrocław wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad sfinansuje przebudowę ronda przy ul. Granicznej przy zjeździe z AOW. ZDiUM już ogłosił przetarg i szuka wykonawcy.

  • Powstaną prawoskręty na rondzie przy AOW


 - Przebudowa polegać będzie m.in. na poszerzeniu samego ronda oraz budowie by-passów (red. prawoskrętów umożliwiających przejazd bez wjeżdżania na rondo) dla 2 kierunków: od lotniska do autostrady i od autostrady do centrum – mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM we Wrocławiu.

W ramach przebudowy zostanie wykonane również poszerzenie wlotów. Prace będą wiązać się również z przebudową odwodnienia, sieci podziemnych i chodników. Rondo będzie przebudowane, aby zwiększyć jego przepustowość (to przyda się szczególnie po otwarciu obwodnicy Leśnicy) oraz żeby poprawić na nim bezpieczeństwo.

Potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 13 marca. Inwestycję, w proporcjach pół na pół, sfinansuje miasto i GDDKiA. Prace powinny zostać zrealizowane do końca lipca. Będą wiązały się z utrudnieniami. Szczegóły tymczasowej organizacji ruchu poznamy, jak zostanie wybrany wykonawca.

 Zgłoś uwagę