Prologis rozpoczyna budowę kolejnych hal

Pod Wrocławiem powstaną nowe obiekty dystrybucyjne

  • Prologis Inc. rozpoczyna budowę kolejnego takiego obiektu o powierzchni 27 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V.

    Prologis Inc. rozpoczyna budowę kolejnego takiego obiektu o powierzchni 27 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V.


Prologis Inc., będący globalnym właścicielem, zarządcą i deweloperem obiektów dystrybucyjnych, rozpoczyna budowę kolejnego takiego obiektu o powierzchni 27 tys. mkw. na terenie Prologis Park Wrocław V.

Prologis Park Wrocław V to cztery budynki BTS, o łącznej powierzchni ponad 90 tys. metrów kwadratowych, wybudowane dla Eko Holding, Neonet, Tradis i UPM Raflatac. Park może zostać rozbudowany o kolejne 125 tys. m kw powierzchni.

- Wrocław jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji z najniższym wskaźnikiem wolnej powierzchni magazynowej w Polsce – mówi Ben Bannatyne, dyrektor zarządzający Prologis na Europę Środkową i Wschodnią. - Cztery nowe obiekty, wybudowane w ciągu ostatnich dwóch lat, na terenie Prologis Park Wrocław V potwierdzają zaufanie klientów do realizowanych przez nas projektów oraz rosnący popyt na tę lokalizację wśród najemców. Dzięki własnemu bankowi gruntów jesteśmy w stanie w każdej chwili odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku i rozpocząć budowę obiektu dystrybucyjnego.

Prologis Park Wrocław V zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostradowej obwodnicy Wrocławia, w Nowej Wsi Wrocławskiej, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław Bielany, przy skrzyżowaniu autostrady A4 (Berlin-Wrocław-Ukraina) z drogą ekspresową S8/E67.

Prologis Inc., jest właścicielem, zarządcą i deweloperem nieruchomości przemysłowych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. To największy właściciel obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa aktywnie w pięciu krajach w naszym regionie – w Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji i Rumunii. Jego portfolio zawiera ponad 3,6 mln metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę