Czy widzisz to samo, co twoi rodzice?

To projekt fotograficzny, zestawienie dwóch zupełnie różnych punktów widzenia: świeżego dziecięcego i doświadczonego dorosłego. Oddając w ręce dwóch różnych osób ten sam temat zdjęcia do zrobienia – otrzymujemy dwa rozwiązania, dwie wizje, dwie niepowtarzalne prace.


Górny poziom jest dla dorosłych fotografów. Do tworzenia dolnego organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 5-12 lat, otwarte i entuzjastycznie nastawione na nowe doświadczenia, i namawiają je do wspólnej zabawy, która w tym projekcie jest najważniejsza.

Kluczowa jest rola rodziców, przed którymi stoi zadanie współpracy z dzieckiem na etapie przygotowań do zrobienia zdjęcia, ale (to jest wymóg stanowczy!) bez ingerencji w tryb pracy dziecka. Rodzic ma być wsparciem, pomocnikiem, ma wyjaśniać to, co dla dziecka może być nieoczywiste - ale nie może podsuwać gotowych rozwiązań, ba! nawet kierunków poszukiwań. To nie mają być prace tworzone za dzieci. Dorośli maja twórczo inspirować i zachęcać dzieci do odkrywania nowych lądów.

Dwa Poziomy to nie jest konkurs. Nie ma jury, które ocenia prace na podstawie swoich subiektywnych kryteriów. Każdy uczestnik pokazuje swoje zdjęcie i nie ma najmniejszego znaczenia, jak ono jest oceniane przez innych. Liczy się samodzielność i własna droga do osiągnięcia zamierzonego celu. Liczy się rozwój dziecka i jego zaangażowanie. Liczy się czas spędzony z rodzicem na rozmowach, na wspólnej zabawie, na byciu ze sobą.

Rolą organizatorów nie jest nauka fotografowania. Chcą wykorzystać naturalny potencjał dzieci zapalić do działania, rozkręcić wyobraźnię. Dają pretekst do skorzystania z nowego, być może, narzędzia. 

ZGŁOSZENIA przyjmowane są do 25 MARCA  jest tylko 16 miejsc!

Wszystkie szczegóły, harmonogram, formularz zgłoszeniowy: znajdują się tutaj.

Zgłoś uwagę