Wrocław wspiera uczniów – programy dla dzieci w szkołach podstawowych

Dziecko zdrowe, mądre i szczęśliwe to marzenie każdego rodzica. Miasto od lat wspiera rozwój uczniów szkół w wielu dziedzinach: dba o zdrowie, wspomaga talenty sportowe (także przez inwestycję w sport), artystyczne i umiejętności edukacyjne. Od kilku lat stawia mocno na rozwój kreatywności i rozbudzanie ciekawości naukowej. Uczy tolerancji dla innych religii, kultur i nacji.


Oprócz programów, które finansuje miasto – wiele szkół prowadzi własne programy szkolne. Zanim rodzice zdecydują się posłać dziecko do wybranej szkoły, warto zapoznać się z jej ofertą. Szkoły zwykle ją prezentują na swojej stronie.

 

Zdrowie pod kontrolą

Zapobieganie wadom wzroku i słuchu, nieprawidłowej postawie i otyłości, promowanie zdrowego jedzenia w stołówkach szkolnych i sklepikach szkolnych, m.in. poprzez zatrudnienie w urzędzie dietetyka, który pomaga układać jadłospis – to w ostatnich latach priorytety miasta. „Trzymaj się prosto”, „Uczeń w formie” to przykładowe programy profilaktyczne.

Czytaj więcej.

 

Nie tylko nauka – programy edukacyjne

Wrocław może pochwalić się wieloma ciekawymi projektami w dziedzinie edukacji, a nasze szkoły i uczniowie odnoszą w nich spektakularne sukcesy. Jednym z nich jest Odyseja Umysłu czy Olimpiada Kreatywności, gdzie nasi uczniowie mają coraz większe osiągnięcia. W przyszłym roku nie będą musieli nigdzie wyjeżdżać, bo Wrocław został wybrany na organizatora Olimpiady Kreatywności 2017.

Czytaj więcej.

Trening czyni mistrza – sport w szkołach

Sport to zdrowie – zgodnie z tą starą maksymą Wrocław od kilku lat mocno wspiera działania sportowe w szkołach. Są szkoły i klasy sportowe, a w wielu placówkach działają prężnie kluby i sekcje poświęcone wybranym dyscyplinom, np. szermierce, sportom walki, szachom. Właśnie z wyników w szachach możemy być szczególnie dumni – 9-letnia Magda Pawlicka ma tytuł mistrzyni Polski i międzynarodowej mistrzyni Niemiec do lat 8.

Czytaj więcej.

 

Ważne linki i strony

 Portal wrocławskiej edukacji

Informator o szkołach

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Zgłoś uwagę