Otwarte bezpłatne próby pracy z głosem w maju i czerwcu

Instytut Grotowskiego zaprasza na cykl otwartych prób pracy z głosem, które zaczną się w Studiu Na Grobli i będą kontynuowane w Otwartej Przestrzeni Kultury w kościele pw. św. Jana Nepomucena. Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora otwierają drzwi swojego „laboratorium” dźwięków za okazaniem bezpłatnej wejściówki.  

  • instytut grotowskiego

    źródło: Instytut Grotowskiego


Tych troje aktorów, muzyków i wokalistów wychodzi ze swoją „ofertą” do widzów i słuchaczy po kilkuletnich poszukiwaniach prowadzonych w ramach zamkniętej pracy. Warsztaty odbędą się w maju i czerwcu, a wydarzenie jest realizowane we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach

VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach

Inny
Termin od 7 maja 2021 do 12 czerwca 2021

Miejsce Studio Na Grobli – Instytut Grotowskiego

Zobacz

Próby otwarte są okazją do badania, jak przenosić jakości wypracowane w ramach głębokiej pracy laboratoryjnej na sytuację wykonawczą. Cykl tych warsztatów skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno praktyków, jak i teoretyków.

Aleksandra Kotecka od 2004 r. współpracuje z Teatrem ZAR. Autorka i współautorka muzyki do filmów oraz spektakli w Polsce i USA. Twórczyni studia produkcji muzycznej Foxterrier Production. Zajmuje się polifonicznym śpiewem gruzińskim, nad którym pracuje zarówno podczas wypraw źródłowych, jak i w ramach własnych poszukiwań; Krzysztof Paździora – absolwentWydziału Lalkarskiego AST we Wrocławiu. Od ponad pięciu lat kontynuuje prace studyjne nad śpiewaniem polifonii gruzińskich. Asystował m.in. przy projekcie warsztatowym w ramach Nilüfer Theatre Festival w Turcji. Współpracuje z Teatrem Klinika Lalek oraz Wrocławskim Teatrem Piosenki, fot. organizatorzy 

Tomasz Wierzbowski – aktor i muzyk w spektaklach Teatru Zar. Autor serii wydawniczej „3/2”, poświęconej muzyce (dotychczas w serii ukazały się książki „Jak system równomiernie temperowany popsuł harmonię” Rossa Duffina i „Temperacja. Jak muzyka stała się polem bitwy wielkich umysłów zachodniej cywilizacji” Stuarta Isacoffa). Autor i współautor muzyki do filmów krótkometrażowych oraz do spektakli teatralnych w Polsce i za granicą. Wspólnie z Aleksandrą Kotecką zaangażowany w pracę studia produkcji muzycznej Foxterrier Production, fot. organizatorzyZgłoś uwagę