Koncerty w NFM w sierpniu. Wyprzedane bilety

Na wszystkie trzy testowe koncerty w sierpniu koncerty nie ma już biletów, ale nie warto się zniechęcać. W sobotę 5 września, dzień po koncercie inaugurującym Narodowe Forum Muzyki, do gmachu i do wszystkich jego czterech sal będzie mógł wejść każdy. Zaplanowano ponad 20 koncertów w głównej sali i trzech kameralnych, a NFM bedzie otwarty od rana do późnych godzin wieczornych.

  • sala koncertowa nfm

    Sala koncertowa NFM

  • voces nfm

    Zespół Voces8 zaśpiewa 7 sierpnia

  • benjamin shwartz nfm

    Benjamin Shwartz zadyryguje koncertem 14 sierpnia


Czym jest projekt Singing Europe?

To cykl będący pokłosiem dwóch świetnych programów  edukacyjnych – Śpiewającego Wrocławia, a potem Śpiewającej Polski. Pomysłodawcą wszystkich jest Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki i festiwalu Wratislavia Cantans, który chciał zmotywować młodych do śpiewania, zwłaszcza że edukacja muzyczna w szkołach jest mocno wybiórcza. Paul McCreesh został zaproszony jako dyrygent do edycji Singing Europe w trzech kolejnych latach (od 2014-2016). Zadyryguje we Wrocławiu 8 sierpnia (na koncert nie ma już, niestety, biletów) i zwraca uwagę, że pomysł warto kontynuować, bo jego wartość edukacyjna jest nie do przecenienia.

Koncerty testowe - 7 i 14 sierpnia

W programie koncertu 7 sierpnia o 19.00 zarówno muzyka poważna dawnych epok (m.in. Thomasa Tallisa, nadwornego kompozytora Henryka VIII oraz jego dzieci) i współczesna (Henryka Mikołaja Góreckiego), jak i rozrywkowa (piosenki Duke’a Ellingtona, Beatlesów i Pharella Williamsa). W rolach głównych angielski zespół Voces8, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Chór Uniwersytetu Śląskiego oraz Studencki Chór Uniwersytetu w czeskich Pardubicach.

Z kolei 14 sierpnia występ Orkiestry Symfonicznej NFM pod dyrekcją Benjamina Shwartza, szefa zespołu. W programie m.in. Symfonia „Z werblem na kotłach” Josepha Haydna i poemat symfoniczny „Morze” Claude’a Debussy’ego.   

Dzień otwarty 5 września

Podczas dnia otwartego Melomani będą mieli okazję zwiedzić cały budynek i usłyszeć brzmienie każdej z sal koncertowych: Sali Głównej, Sali Czerwonej, Czarnej i Kameralnej. W godzinach 11:00- 15:00 w każdej z 4 sal odbędą się 20-minutowe koncerty wszystkich kameralnych zespołów NFM, a także Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i NFM Leopoldinum.

Wieczorem 5 września dodatkowo zagra jazzowy skład: Pascal Schumacher, Bachar Khalife, Francesco Tristano. Tristano zaprezentuje po koncercie również swój set DJ-ski, muzyka więc rozbrzmiewać będzie do północy.
Dodatkowo przewidziane są również atrakcje  na placu przed NFM , gdzie powstanie instalacja muzyczna Martyny Majewskiej pod tytułem [muzyka_jest].

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM - koncert testowy

Koncert Orkiestry Symfonicznej NFM - koncert testowy

Klasyczna / Koncert
Termin 14 sierpnia 2015 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz
Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Singing Europe – koncert testowy w NFM

Singing Europe – koncert testowy w NFM

Jazz / Klasyczna / Koncert / Pop
Termin 7 sierpnia 2015 19:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna

Zobacz
Zgłoś uwagę