Rekord Guinnessa i pomoc zwierzętom - finał akcji Rekordowa Miska

Rekord  Guinnessa pobity!  We Wrocławiu odbył się finał akcji „ Rekordowa miska” zorganizowanej przez wrocławski portal ceneo.pl. Dzięki aktywności internautów ponad 70 000 misek karmy, trafiło do 6 wybranych schronisk w całej Polsce.

  • Finał akcji rekordowa miska - fot: Bartosz Gemra

  • Finał akcji rekordowa miska - fot: Bartosz Gemra

  • Finał akcji rekordowa miska - fot: Bartosz Gemra

  • Finał akcji rekordowa miska - fot: Bartosz Gemra


 - W sezonie wakacyjnym schroniska są w trudniejszej niż zwykle sytuacji. Pomimo wielu kampanii, ludzie wciąż decydują się na porzucenie swoich pupili – powiedziała organizatorka akcji,  Marta Pietranick Pacuła. – Spadająca wysokość datków w sezonie letnim i rosnące potrzeby schronisk, zainspirowały nas do połączenia biznesu i działalności charytatywnej – dodaje. Wydarzenie rozpoczęło się 6 lipca, o godzinie 14. Jego głównym celem było dokładne zważenie zebranej karmy i ustalenie tym samym, czy rekord udało się pobić. Na odwiedzających czekały m.in. konkursy, a także pokaz psich sztuczek. Nie zabrakło również darmowych porad weterynaryjnych. Gościem specjalnym imprezy był znany youtuber Sylwester Wardęga.

Aby wziąć udział w spotkaniu internauci musieli pobrać aplikację mobilną ceneo.pl i kliknąć na znajdującą się w niej ikonkę psa. Było to równoznaczne z oddaniem jednej miski karmy, na rzecz potrzebujących schronisk. W środę,  około godziny 18:00 na placu Pod Iglicą przedstawiciel Urzędu Miar i Wag podał wynik. Mamy sukces! Udało się zebrać ponad 21 ton karmy, co stanowi 70 061 misek. Rekord Guinnessa został tym samym pobity o 61 misek.

– Teraz całą dokumentację i nagranie z pomiarów wyślemy do Londynu i będziemy czekać na werdykt - mówi organizatorka. - To pierwsza taka akcja w całym kraju – dodaje. Partnerem akcji było Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.  

Bartosz Gemra

Zgłoś uwagę