wroclaw.pl strona główna Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – oficjalna strona internetowa Prezydent Wrocławia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
 1. wroclaw.pl
 2. Prezydent Wrocławia
 3. O tym się mówi
 4. Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej
Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej UM Wrocław
postęp: 55%
Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej

Nowy zespół szkolno-przedszkolny dla północnych osiedli Wrocławia

Timeline

 • złożenie wniosku do KOWR o nieodpłatne przekazanie nieruchomości
 • kwiecień 2020
 • maj 2020
 • wrzesień 2020
 • grudzień 2021
 • sierpień 2022
 • wrzesień 2024

 • 07.11.2023

  Na ulicy Cynamonowej od ponad roku budujemy najdroższy zespół oświatowy w mieście – podstawówkę i przedszkole na 1200 miejsc w jednym budynku. Powinien być gotowy na następny rok szkolny.

 • 24.10.2023

  Zespół Szkolno-Przedszkolny rośnie jak na drożdżach. Z każdym tygodniem przybliżamy się do momentu, kiedy ogłosimy oficjalne otwarcie szkoły i przedszkola dla 1200 dzieci.

  Wykonawca prowadzi już prace związane z układaniem płytek na ścianach i podłogach w łazienkach, pomieszczeniach technicznych. W salach montowane są podwieszane sufity, grzejniki.

  Wykonywane są wstępne malowania ścian. W budynku na ukończeniu są prace związane z układaniem instalacji elektrycznej oraz montażem kanałów instalacji wentylacji mechanicznej.

  Z kolei na zewnątrz budynku rozpoczęto układanie obrzeży, krawężników i podbudów pod ciągi pieszo jezdne i parking w części strefy wejścia głównego. Przypomnę, że w naszej nowej szkole będą m.in. klimatyzowane 32 sale lekcyjne, cztery sale komputerowe, trzy świetlice, biblioteka z czytelnią i kuchnia z jadalnią. Szkoła przyjmie pierwszych uczniów w nowym roku szkolnym 2024/2025.

 • 22.08.2023

  Nasza jak dotąd najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia jest już na półmetku.
  Prace przy budowie zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej realizowane są zgodnie z harmonogramem. 

  Obecnie wykonawca zakończył prace przy pokryciach dachowych, kończy też prace przy budowie zielonego dachu nad przedszkolem i przy elewacji całego obiektu.

  Wykonano też podbudowy pod boiska i place zabaw, rozpoczęto układanie obrzeży i krawężników pod ciągi pieszo-jezdne
  Z kolei wewnątrz budynku rozpoczęto wstępne malowanie ścian oraz montaż konstrukcji sufitów podwieszanych. Wykonawca rozprowadza też instalacje sanitarne.

  W nowym zespole szkolno-przedszkolnym znajdzie tu miejsce do nauki 1200 dzieci. Obiekt będzie ekologiczny i dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zakończenie prac planujemy w połowie 2024 roku.

 • 07.06.2023

  Na budowie nowego zespołu praca wre. Mamy gotowe konstrukcje budowlane oraz prawie wszystkie sieci zewnętrzne w gruncie.
  Na terenie mamy m.in. zbiorniki na wody deszczowe, których jak najwięcej chcemy zatrzymać, aby wykorzystywać je w ogrodach deszczowych, a także do podlewania zieleni.

  Nad przedszkolem będziemy mieli zielony dach. Nad piękną salą gimnastyczną z kolei fotowoltaikę. W czerwcu planujemy rozpocząć montaż paneli.

  W zespole mamy zamontowanych 60 procent okien. W przedszkolu pracujemy przy elewacji. Dzieci będą tu miały zielone patio. Wewnątrz całego obiektu działamy przy sieciach. Szkoła i przedszkole będą ciekawie doświetlone dzięki zastosowaniu świetlików m.in. w bibliotece.

  Charakterystycznym punktem tej placówki będzie grzybek albo UFO. Pod nim znajdą miejsca na rowery.

  Inwestycja przy ulicy Cynamonowej powinna być gotowa za rok. Znajdzie tu miejsce 1000 dzieci w szkole i 200 w przedszkolu.
  Jej koszt to blisko 87 milionów złotych.

 • 08.02.2023

  Prace na budowie szkoły podstawowej i przedszkola (w jednym budynku) przy ulicy Cynamonowej ruszyły w sierpniu 2022 roku. Po pięciu miesiącach są już fundamenty, a w styczniu robotnicy stawiali konstrukcję oraz ściany kolejnych pięter.

 • 06.10.2022

  A na ul. Cynamonowej na Lipie Piotrowską widać już fundamenty kompleksu edukacyjnego dla 1200 dzieci. Na budowę przyjechały żurawie budowlane i trwają przygotowania do kolejnych etapów budowy. Przypomnijmy, to najdroższa inwestycja edukacyjna w historii Wrocławia. Umowa opiewająca na kwotę blisko 90 milionów została podpisana pod koniec lipca. 

 • 16.08.2022

  Ruszyły prace ziemne na ul. Cynamonowej. Budujemy tu szkołę i przedszkole dla 1200 dzieci. To najdroższa edukacyjna inwestycja w historii Wrocławia. Prace potrwają 22 miesiące.

 • 28.07.2022
  Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Cynamonowej 40 powstanie w 22 miesiące. To niesamowicie ważna i oczekiwana inwestycja  dla tego rejonu miasta, bowiem budując tę placówkę, zapewniamy miejsca szkolne i przedszkolne dla dzieci z Lipy Piotrowskiej, Widawy, ale nie tylko.
   
  Koszt tej inwestycji to blisko 87 mln zł. Budujemy tu nowoczesny obiekt szkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Będzie miał: klimatyzowane 32 sale lekcyjne, 4 sale komputerowe, 2 sale do nauki języków obcych, pracownie: przyrodniczą, chemiczną, plastyczną, fizyczną oraz muzyczną, 3 świetlice, bibliotekę z czytelnią, węzeł żywienia z jadalnią.
   
  Z kolei z myślą o młodszych dzieciach – w części przedszkolnej powstanie 8 sal – każda z własnym węzłem sanitarnym i magazynkiem. (Dodatkowo przy 3 salach dla 3-latków umiejscowimy pomieszczenie na leżaki, a w sanitariatach brodziki). Nie zabraknie także sali rekreacyjnej (gimnastyka korekcyjna, rytmika czy imprezy okolicznościowe), magazynu, gabinetu logopedy, szatni dla dzieci (z podziałem na grupy), WC ogólnodostępne dla niepełnosprawnych z przewijakiem dla niemowląt, WC zewnętrzne dla dzieci bawiących się na placu zabaw.
   
  Przy szkole wybudujemy dużą salę gimnastyczną – ok. 900 m2 z możliwością podziału oraz z widownią. Ponadto, powstanie mała sala gimnastyczna – 350 m2 i sala do gimnastyki korekcyjnej.
   
  Przy budynkach projekt zakłada boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych, do piłki nożnej, bieżnię, skocznię do skoku w dal, place zabaw i ogród .
  Nasadzonych zostanie aż 248 drzew m.in. dęby, platany, klony, a także liczne krzewy, żywopłoty i byliny.
   
  Obiekt będzie ekologiczny. Będzie posiadać zielone dachy, instalację fotowoltaiczną, zagospodarowane zostaną wody opadowe, zmontowane będą instalacje odzysku ciepła.
  W ramach inwestycji powstaną wewnętrzne chodniki, place, drogi manewrowe i ppoż., ciąg pieszo-rowerowy, parking dla samochodów - 52 miejsc w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami, ustawione zostaną stojaki na rowery ok. 200 szt., w tym 100 pod zadaszeniem, pojawi się mała architektura (pomieszczenie na odpady, ławki, kosze na śmieci).
 • 21.07.2022

  Popisanie umowy na budowę Zespołu Szkolno - Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej zaplanowano 28 lipca 2022r. 

 • 07.06.2022

  Rozstrzygniecie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Za nowy ZSP zapłacimy blisko 87 mln zł.

Powrót na portal wroclaw.pl