05 maja 2020

Przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 we Wrocławiu

40%
POSTĘP PRACY

Ruszyła przebudowa ulic Obornickiej, Pełczyńskiej, Zajączkowskiej i Pęgowskiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 342 we Wrocławiu.

Aktualizacja:

21.04.2020

Rusza kolejny etap prac przy ulicy Pęgowskiej. W związku z tym, od środy 22 kwietnia, pętla autobusowa na osiedlu Świniary, z której korzystają linie 105 i 246, zostanie czasowo przeniesiona z ulicy Pęgowskiej na ulicę Zaziębie przy skrzyżowaniu z ulicą Pęgowską i Mikory.

Przebudowujemy wlot do Wrocławia od strony Pęgowa i Obornik Śląskich, w sumie 5 kilometrów dróg i instalacji podziemnych (wodociągów, kanalizacji, MKT, energetyki). Budujemy chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, przejścia dla pieszych.

 

25.02.2020

Ruch został już przełożony na druga stronę Obornickiej i Pełczyńskiej. Wykonawca rozpoczął prace przy przebudowie. Przy Obornickiej potrwają do czerwca 2020 r.

 

30.01.2020

Jeszcze w lutym wykonawca przełoży ruch na przebudowany fragment ulicy Obornickiej od Bezpiecznej do Bałtyckiej oraz ulicy Pełczyńskiej. Ułożone są tam już warstwy asfaltu. Trwają tam obecnie zaawansowane prace przy budowie chodników oraz ścieżek rowerowych. Po przełożeniu ruchu wykonawca rozpocznie przebudowę instalacji podziemnych na drugiej stronie ulic Pełczyńskiej oraz Obornickiej.

Prace przy ul. Obornickiej, jeśli nie będzie niespodzianek pod ziemią, mają potrwać do maja/czerwca. Przebudowa blisko 5 km drogi 342 i podziemnej infrastruktury, to wielka inwestycja. Koszt realizacji to ponad 75 milionów złotych.

 

25.11.2019 r.

Wykonawca ułożył już asfalt na 550 metrach ulicy Pęgowskiej oraz 500 metrach ulicy Pełczyńskiej. Trwają prace przy sieciach podziemnych m.in. kanalizacji, oświetleniu. W sumie przebudowa drogi 342 - to łącznie 5 kilometrów. Koszt realizacji to ponad 75 milionów.

10.09.2019 r. 

Wykonawca przygotował nową organizację ruchu, która będzie obowiązywać przez około pół roku. Cała przebudowa tych ulic potrwa 24 miesiące.

W trakcie inwestycji wykonawca rozbuduje odcinek ul. Obornickiej od ul. Bałtyckiej do ul. Bezpiecznej, skrzyżowanie ul. Obornickiej z Parnickiego i z Bezpieczną, wybuduje ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki autobusowe, przebudowane zostaną perony przystankowe, wykonane będzie odwodnienie.

Ulica Pełczyńska przebudowana zostanie od ul. Kominiarskiej (łącznie ze skrzyżowaniem) do Jana Nowaka-Jeziorańskiego – rondo Kielara (bez skrzyżowania). Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami Kominiarską, Kaczeńcową, Podbiałową, Ostową i Ćwiczebną. Wybudowany zostanie nowy wlot ulicy Melioranckiej do Pełczyńskiej.

Ulica Zajączkowska rozbudowana będzie wraz z fragmentem ul. Pełczyńskiej od ul. Kminkowej (Pęgowska 153) do Pęgowskiej (Zajączkowska 53).

Ulica Pęgowska na odcinku od ulicy Zajączkowskiej do ul. Zarzecze. Przebudowa obejmie skrzyżowania z ul. Zalipie, Zabłocie, Dalmira, Mikory/ Zaziębie, Zarzecze, Mikory.

Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. 

TIME LINE

 • ogłoszenie przetargu na przebudowę ulic

  styczeń 2019
 • wybór wykonawcy przebudowy

  maj 2019
 • Rozpoczęcie prac - wprowadzenie nowej organizacji ruchu

  lipiec 2019
 • planowane zakończenie prac

  lipiec 2021
Rozwiń