Prezydent Wrocławia z rewizytą w Reykjaviku

Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, udał się w rewizytę do Reykjaviku, miasta partnerskiego Wrocławia. Włodarze stolicy Islandii dostali w prezencie wrocławskiego krasnala Życzliwka. Prezydent rozmawiał również z Polakami, którzy tam żyją i stanowią największą grupę imigrantów na wyspie. 


Kultura, sztuka, turystyka, sport i ochrona środowiska – to tylko niektóre dziedziny współpracy pomiędzy Wrocławiem, a Reykjavikiem. W marcu, na uroczyste podpisanie umowy partnerskiej, do Wrocławia przyleciała oficjalna delegacja z Reykjaviku, z Dagurem B. Eggertsonem, burmistrz miasta, na czele. Teraz doszło do rewizyty. Prezydenta Wrocławia, oprócz władz, przywitały też polskie flagi na tamtejszym ratuszu. 

W oficjalnej delegacji brał tez udział Jacek Ossowski - Przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia. 

Reykiavik - nasze miasto partnerskie otrzymało wrocławskiego krasnala Życzliwka. Teraz jutrzejszy Dzień Życzliwości nabierze międzynarodowego charakteru #DzienZyczliwości @Zyczliwek @visitreykjavik pic.twitter.com/hZv9pC3Cz8

Oprócz spotkań z władzami miasta prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz spotkał się też z Polakami żyjącymi na wyspie. Stanowią oni największą mniejszość na Islandii. Spotkanie trwało 2 godziny.

Czytaj więcej: Współpraca Wrocławia i Reykjaviku

Wrocław i Reykjavik, oprócz oficjalnego partnerstwa, połączyły również lotniska. Pod koniec maja tego roku linia Wizz Air uruchomiła regularne loty z wrocławskiego portu lotniczego do stolicy Islandii. Cieszą się one ogromną popularnością. Trudno się dziwić, bo Islandia zachwyca turystów z całego świata.

To trzeba zobaczyć na Islandii

Jacek Ossowski - Przewodniczący Rady Miejskiej Zgłoś uwagę