Kreatywni gimnazjaliści u prezydenta

Na dzień przed 24 czerwca, czyli końcem kolejnego roku szkolnego, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zaprosił młodzież, która odniosła sukcesy – i to na skalę światową – w kreatywnych programach edukacyjnych. W prezydenckim gabinecie stawiły się dwie drużyny z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej, uczestnicy olimpiady kreatywności Destination Imagination.

  • prezydent Wrocławia, uczniowie gimnazjum

    Reprezentacja Gimnazjum nr 13 na spotkaniu z prezydentem miasta i dyrektorem Departamentu Edukacji w Sukiennicach, fot. mawi


Drużyna ASIMO Team  z Gimnazjum nr 13 im. Unii Europejskiej we Wrocławiu wraz ze swoją trenerką Moniką Kawiarską, po zajęciu I miejsca na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności w Wyzwaniu Technicznym, wzięła udział w Finale Światowym DI w Knoxville w USA, w maju br., i przywiozła stamtąd tytuł mistrzowski w kategorii Wyzwanie „Na Już”. 

Podczas rozmowy przy długim stole, fot. UM

Druga drużyna z Trzynastki, czyli MOON BROTHERS i trenerka Dorota Zielińska, triumfowała we Wrocławiu w Wyzwaniu Naukowym, co także dało jej przepustkę do finału w Stanach Zjednoczonych. Obie wrocławskie ekipy znalazły się w gronie ponad 1400 ekip kreatywnych młodych ludzi z całego świata, w tym 15 zespołów z Polski i pięciu z Wrocławia.

Dyrektor gimnazjum Izabela Suleja i Piotr Kąkol z ASIO TEAM wręczyli prezydentowi Wrocławia upominek w podziękowaniu za finansowe wsparcie w podróży po medale do USA, fot. UM 

23 czerwca Gabriela Kiedos, Julia Oborska, Aleksandra Razik, Maja Stasiak, Piotr Kąkol, Jakub Pytel, Oskar Kitkowski – ASIMO TEAM oraz Karolina Kucha, Weronika Oćwieja, Zuzanna Ryba, Marta Olszewska, Jakub Grochowski, Adam Drobnik – MOON BROTHERS, panie trenerki, a także dyrektor Gimnazjum nr 13 Izabela Suleja opowiadali Rafałowi Dutkiewiczowi o swojej pracy nad zadaniami, dzielili się wrażeniami z amerykańskiej olimpiady, a także mówili, jakie mają plany na przyszłość, głównie w związku z kolejnymi edycjami kreatywnych zmagań. W spotkaniu uczestniczył również dyrektor Departamentu Edukacji Jarosław Delewski, który kibicował obu drużynom w ich drodze „na szczyt” i od wielu lat obserwuje, jak młodzież Trzynastki doskonale radzi sobie także w codziennym szkolnym życiu.

 

Prezydent oprócz gratulacji i podziękowań za wielkie osiągnięcia, wręczył gimnazjalistom pamiątkowe wrocławskie krasnale, fot. mawi 

Przypominamy, że wszystkie wrocławskie dzieci i młodzież, które chcą mierzyć swoje siły w kreatywnych konkursach, mogą również przystąpić do programu Destination Imagination. Inna dobra wiadomość jest taka, że w przyszłym roku gospodarzem International Inviatational, czyli drugiego obok Global Finals międzynarodowego wydarzenia organizowanego w ramach programu Destination Imagination, będzie Wrocław. 

 

Uwolnij swoją kreatywność i popatrz Oczyma Wyobraźni, fot. mawi 

 

Poznaj innych kreatywnych uczniów wrocławskich szkół

Zgłoś uwagę