Prezydent Wrocławia: „Okrągły stół” ws. potrzeb niepełnosprawnych

„Nastąpił moment, w którym trzeba mieć odwagę, aby otwarcie rozmawiać o życiu osób z niepełnosprawnościami w Polsce” – napisał w oświadczeniu prezydent Rafał Dutkiewicz. Jego stanowisko przedstawił Bartłomiej Skrzyński, rzecznik prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych.


- Chce wyrazić zaniepokojenie, troskę i smutek dotyczący postawy rządzących wobec protestu. Od wielu lat tutaj, we Wrocławiu podchodzimy z dużą wrażliwością i wyczuciem do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – podkreśla prezydent Rafał Dutkiewicz.

Prezydent Wrocławia zaproponował powołanie w Sejmie „okrągłego stołu”, który pracowałby nad przygotowaniem właściwej reakcji i postawy państwa polskiego.  Potrzebujemy „okrągłego stołu” z udziałem Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych, przedstawicieli innych środowisk osób z niepełnosprawnościami, ale przede wszystkim – osób protestujących w Sejmie.”

Oświadczenie prezydenta Wrocław dotyczące protestu Rodziców, Opiekunów i Osób z Niepełnosprawnościami w Sejmie RP

Bartłomiej Skrzyński: - Dla środowiska osób z niepełnosprawnością jest niezwykle istotne, że prezydent Wrocławia, jednoczy się z osobami w Sejmie.

Według Skrzyńskiego, zasłużonego i doświadczonego w promowaniu rozwiązań i inicjatyw wspierających osoby z niepełnosprawnością, „okrągły stół” jest szansą na przełomową reformę systemu opieki tej grupy społeczeństwa.

- Nie potrzebujemy litości, ale wsparcia i wyrównania szans – dodał Bartłomiej Skrzyński.Zgłoś uwagę