Królewicze, żaby i oswojone lisy w gabinecie prezydenta

Czytaniem bajek w gabinecie prezydenta Rafała Dutkiewicza zainaugurowano wrocławską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci, która potrwa od 28 do 31 maja.

  • Prezydent Rafał Dutkiewicz czytał dzieciom bajki

  • prezydent Rafał Dutkiewicz i robot

    Przed czytaniem bajek prezydent zademonstrował dzieciom umiejętności robota, którego kiedyś otrzymał w prezencie.

  • Dzieci w gabinecie u prezydenta Rafała Dutkiewicza

  • Rafał Dutkiewicz i dzieci

  • gabinet prezydenta Rafała Dutkiewicza i dzieci

  • Dzieci słuchające bajek

  • Prezydent Rafał Dutkiewicz i dzieci w gabinecie prezydenta


We wtorkowy wieczór gabinet prezydenta Wrocławia zamienił się w krainę pełną królewiczów, czarownic, niezwykłych zwierząt i magicznych opowieści. To za sprawą bajek, które zgromadzonym maluchom przeczytał prezydent Rafał Dutkiewicz. W ten sposób zainaugurowano wrocławską edycję Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Bajkowy podwieczorek

Tradycją Festiwalu Literatury dla Dzieci jest to, że w każdym z miast, w których się odbywa, inauguruje go czytanie bajek przez prezydenta lub burmistrza. We Wrocławiu dzieci usłyszały bajkę o zaczarowanej w żabę królewnie oraz o panu Twardowskim. 

Zainaugurowany przez prezydenta Wrocławia i zgromadzone w Sukiennicach dzieci Festiwal Literatury dla Dzieci to kilkaset wydarzeń, organizowanych w różnych częściach miasta. Ideą festiwalowych spotkań jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą. Festiwal rozpoczął się 10 maja w Karkowie. Później dziecięce spotkania z książką przeniosły się do Warszawy, Gdańska, aby na koniec uczulić na literaturę wrocławskie maluchy. We Wrocławiu festiwal odbywa się 28-31 maja. 

Szczegółowy program znajdziecie na naszej stronie go.wroclaw.plZgłoś uwagę