Zamiast skarpet skok ze stadionu

Przejażdżka luksusowym samochodem, kolacja w ciemności, lot balonem lub skok ze spadochronu, coraz częściej właśnie takie prezenty lądują pod choinką wrocławian. Bardziej niż przedmioty interesują nas bowiem przeżycia - coś co będziemy wspominać i o czym można później opowiadać. Nasza dziennikarka Ula Jagielnicka właśnie takie przeżycie otrzymała od redakcji portalu www.wroclaw.pl.Jak zdążyliśmy zauważyć cieszy się z tego bardziej niż z ewentualnego kompletu garnków.

  • www.stockvault.net


Na początku chciałam serdecznie podziękować moim kochanym współpracownikom, za naprawdę świetny prezent. Przez chwilę Was za niego serdecznie nie znosiłam i życzyłam Wam tego samego, ale teraz mogę powiedzieć, że to było świetne!

Prezent dla Ulki: „niech sobie dziewczyna skoczy”

Moi szanowni koledzy postanowili obdarować mnie skokiem z dachu Stadionu Wrocław. „Super” - pomyślałam, bo szczerze się ucieszyłam. Później ktoś się wypaplał, że do wyboru był jeszcze relaksujący masaż czekoladowy, no i listopadowy skok ze Stadionu wydał mi się już mniej atrakcyjny, ale jak mówią, darowanemy koniowi w zęby się nie patrzy. Pojechałam więc i skoczyłam. Było to tak:

Pod choinkę to już nie skarpety

Coraz częściej bardziej niż przedmiotami wolimy obdarować bliskich prezentami w formie przeżyć. Ich przewagą jest to, że tak naprawdę nikt nie wspomina ubrań czy kosmetyków sprzed lat. - Liczą się przygody i zrealizowane marzenia. Coraz więcej osób to rozumie – mówi Magdalena Albińska z serwisu WyjątkowyPrezent.pl. - Ludzie szukają coraz to nowszych sposobów na stres, chcą pomóc swoim bliskim się zrelaksować, zaszczepić w nich pasję. Z drugiej strony zwiększa się tempo życia – mamy coraz mniej czasu dla siebie i bliskich. Materialne prezenty tego nie skompensują, ale wspólne przeżycie już tak. Te wszystkie czynniki sprawiają, że prezenty w formie przeżyć cieszą się coraz większą popularnością – dodaje. Tak też wynika z sondy przeprowadzonej na zlecenie serwisu. W grupie wiekowej 15 - 39 lat ponad 2/3 respondentów stwierdziło, że podarowałoby taki upominek bliskiej osobie. Prawie tyle samo przyznało, że chciałoby taki prezent otrzymać.

Empatyczne kobiety i pragmatyczni mężczyźni

- Z naszych statystyk wynika, że to kobiety dają przeżycia częściej niż mężczyźni – mówi Magdalena Albińska. - Nic dziwnego, z natury jesteśmy bardziej empatyczne i mocno przejmujemy się tym, jak czują się nasi bliscy. Na tym polega przeżycie, to coś co zapewnia emocje, a nie przedmiot, który można postawić na półce. Nie oznacza to, że mężczyźni nie stawiają na emocje! Chociaż panowie są z natury bardziej praktyczni i szukają rzeczy przydatnych, to również dbają o samopoczucie innych – zaznacza. Najczęściej takimi prezentami obdarowują osoby w wieku między 20 a 40 rokiem życia. - Mężczyzna szukający ekstremalnych wrażeń i adrenaliny, chcący przesuwać granice swoich możliwości z pewnością będzie zadowolony. Z kolei kobieta, pielęgnująca swoje pasje, pragnąca przygody czy szukająca relaksu również nie będzie zawiedziona. Ostatecznie chodzi o przyjemne spędzanie czasu, a każdy rozumie przez to coś innego – dodaje Albińska.

Przeżyciowe hity

Przejażdżka Lamborghini Gallardo, Dream Jump ze Stadionu Wrocław, kolacja w całkowitych ciemnościach, masaż czekoladowy, zwiedzanie winnicy z degustacją dla dwojga, zakupy ze stylistką, wydanie własnej książki, czy prowadzenie motorówki, pomysłów na prezent jest ponad 1500 i naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Można na przykład na jeden dzień zostać prawdziwą megagwiazdą jeżdżącą limuzyną, otoczoną wianuszkiem paparazzi i grupą fanów. Taka przyjemność kosztuje ponad 10 tysięcy złotych, a na pamiątkę mamy między innymi gazety z naszymi zdjęciami na okładkach. Wydanie własnej książki kosztuje niecałe 1500 złotych, a godzinna przeprawa off-roadowa lub seans w grocie solnej dla dwojga to koszt odpowiednio 400 złotych i 45 złotych.

 

 

 

 Zgłoś uwagę