wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:35

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Prestiżowy serwis Dezeen.com o „Nawie” Zięty: Odmieniła wyspę

Rzeźba Oskara Zięty – „Nawa”, zrealizowana z wykorzystaniem jego autorskiej technologii FiDU, odmieniła wizerunek wyspy Daliowej w sercu Wrocławia - pisze Dezeen.com, najważniejszy na świecie serwis poświęcony architekturze, technologii i dizajnowi.

Reklama

Dezeen.com to angielsko-amerykański serwis, uchodzi za jedno z najważniejszych, opiniotwórczych mediów poświęconych architekturze, dizajnowi i nowym technologiom.

Część publikacji o rzeźbie na wrocławskiej wyspie Daliowej to opis technologii FiDU, która polega na formowaniu pod ciśnieniem, „nadmuchiwaniu”, zespawanych fragmentów blach.

Zobacz 30 Kreatywnych Wrocławia - Oskar Zięta.

Pierwotnie Oskar Zięta prezentował wykonane w tej technice dizajnerskie meble – jego projekty były wysoko oceniane przez projektantów na całym świecie. Plenerowa „Nawa” to pierwszy w takiej skali obiekt zrealizowany w technologii FiDU.

Koncert na wyspie: Summertime Jazz Quartet

Koncert / Jazz / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 29 lipca 2018 15:00

Miejsce Wyspa Daliowa

Zobacz

Nowa odsłona wyspy Daliowej

Autorka relacji z Wrocławia – Rima Sabina Aouf, pisze, że wyspa Daliowa, mimo że położona w centrum Wrocławia, była zapomniana i omijana przez spacerowiczów. Rzeźba Zięty odmieniła tę przestrzeń, przyciąga turystów i wrocławian.

Recenzentka prestiżowego serwisu zwraca uwagę, że zbudowana z lustrzanych łuków „Nawa” zmienia się wraz z porą dnia i roku. – Na początku wielu ludzi było ostrożnych. Zwykle nowe projekty często budzą nieufność, ale teraz wyspa żyje – mówił Oskar Zięta dziennikarce Dezeen.com.

Wrocławianin dodaje, że dla niego realizacja tego projektu miała dodatkowy wymiar. To także próba, czy technologia FiDU sprawdzi się w projektach w większej skali. „Nawa” pokazuje, że to udany eksperyment. – Takie konstrukcje mogą być stosowane jako elementy nośne i elementy konstrukcyjne, łączące piękno i funkcjonalność – mówi Oskar Zięta.

Zobacz, co jeszcze o „Nawie” Oskara Zięty napisał serwis Dezeen.com

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl