Kolejny certyfikat dla wrocławskiej Clareny

Potwierdzili najwyższą jakość produkcji


Producent kosmetyków profesjonalnych i urządzeń do zabiegów w salonach kosmetycznych - firma Clarena, otrzymała prestiżowy certyfikat GMP. Potwierdza on przestrzeganie Dobrych Praktyk Produkcyjnych na każdym etapie wytwarzania preparatów marki oraz najwyższą jakość jej produktów.

GMP - Certyfikat Dobrych Praktyk Produkcyjnych jest jednym z najbardziej renomowanych wyróżnień w branży kosmetycznej. Zarezerwowany jest wyłącznie dla producentów działających zgodnie z najwyższymi standardami. Sam proces jego uzyskania jest trudny i czasochłonny. Zależny od wnikliwej, profesjonalnej kontroli jednostki certyfikującej.
W przypadku Clareny etap przygotowania do procesu certyfikacji trwał dwa lata. W tym czasie zadbano o rozwój zaplecza produkcyjnego i jego wyposażenie. Dostosowano również do parametrów normy laboratorium i zakład produkcyjny w Wilczycach o powierzchni prawie 4,5 m2. Specjalnie przeszkolono również pracowników. Wszystko po to, by spełnić normy określone przez GMP.
- Certyfikat GMP potwierdził to, czemu hołdujemy od początku działalności firmy – mówi Agnieszka Juszczak, pełnomocnik ds. GMP i kierownik produkcji w firmie Clarena. - Naszym celem od zawsze było dostarczanie najwyższej jakości produktów. Nie poprzestajemy na deklaracjach, ale faktycznie je spełniamy. Teraz mamy na to jasny dowód.
Dobra Praktyka Produkcyjna - GMP (Good Manufacturing Practice) to zbiór norm ISO 22716 zdefiniowanych w celu zapewnienia najwyższych standardów produkcyjnych. Przyznany Clarenie certyfikat gwarantuje powtarzalność i jednorodność wyrobów marki poprzez ścisły nadzór nad całym procesem ich wytwarzania - od etapu projektowania, zaopatrzenia w surowce, poprzez wytwarzanie, konfekcję, znakowanie, aż po dystrybucję. Dzięki temu klienci mają pewność, że kosmetyki oferowane przez markę są bezpieczne i skuteczne. Certyfikat ma jeszcze jeden walor - pozwoli wzmacniać obecność marki na arenie międzynarodowej.
- Certyfikat GMP jest powszechnie stosowany w Europie - twierdzi Patricia Popławska, prezes Clareny. - W ostatnim czasie jego ranga rośnie na rynku wschodnim. Dobra Praktyka Produkcyjna jest też wysoko honorowana w Stanach Zjednoczonych. Ma zatem kluczowe znaczenie dla naszej firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę zagraniczną ekspansję marki.
Clarena jest największą w Polsce firmą zajmującą się produkcją kosmetyków profesjonalnych i urządzeń do zabiegów w salonach kosmetycznych. Marka, stworzona we Wrocławiu prawie 20 lat temu przez Patricię Popławską, ma 40 proc. udział w rynku. Clarena posiada własną sieć dystrybucji, inwestuje w dział trade marketingu, otwiera kolejne międzynarodowe przedstawicielstwa.

Katarzyna Kunka

 

Zgłoś uwagę