Premiery kinowe od 12 października

W tym tygodniu niewiele premier, ale za to dwie dobrze zrealizowane animacje dla dzieci, wyczekiwana premiera nowego filmu Marka Koterskiego i zadziwiająca amerykańska sensacja z gwiazdorską obsadą, której przewodzi Jeff Bridges.

  • Kadr z filmu „7 uczuć” Marka Koterskiego


1. Transylwania 3

Wampir w swoim zamku rządzi, ale jednocześnie może być i bardzo samotny. Główny bohater poszukuje odpowiedniej dla siebie damy serca, ale zamieszczone w internecie zdjęcia kandydatek go nie przekonują. Sytuację może poprawić rejs ekskluzywnym statkiem o wyglądzie Titanica.

2. 7 uczuć

Nowy film Marka Koterskiego, w którym znowu wskrzesza swojego ulubionego bohatera, Adasia Miauczyńskiego (tym razem w roli syn reżysera, Michał Koterski) wysyłając go, wraz z kolegami, w przeszłość, do szkoły. Będą podwórkowe docinki, szkolne ławy, rodzicielskie połajanki, pierwsze miłości i seksualne doświadczenia. A wszystko w charakterystycznym dla Koterskiego stylu i opowiadania i języka. 

3. Źle się dzieje w El Royale

Drew Goddard zgromadził na planie same znane nazwiska, od laureata Oscara Jeffa Bridgesa po wschodzącą gwiazdę Dakotę Johnson, coraz chętniej rozchwytywaną po trylogii „50 twarzy Greya”, a obok nich jeszcze Chris Hemsworth, Jon Hamm, Cynthia Erivo grają ludzi rozmaitych profesji, którzy jednego dnia trafiają pod dach tego samego hotelu El Royale. Szybko uświadamiają sobie, że pobyt będzie bardziej problematyczny niż relaksacyjny.

4. Kapitan Morten i Królowa Pająków

Przepięknie zaprojektowana i wykonana animacja o tym, jak silna może być dziecięca wyobraźnia i tęsknota za przygodą. Główny bohater, tytułowy Morten ma 10 lat i tęskni za tatą, marynarzem, który nie może zabrać go ze sobą w rejs. Nieoczekiwanie, Morten, wpada w wir magicznych zdarzeń i zostaje...kapitanem z własną łodzią.Zgłoś uwagę