Premiery kinowe 15 grudnia

Do kin już w czwartek 14 grudnia wchodzi kolejna część sagi „Gwiezdne wojny”, ale jeśli ktoś banuje amerykańskie superprodukcje powienien koniecznie obejrzeć skromną, a pięknie przygotowaną animację „Louise nad morzem”, czy włoski film obyczajowy o pasjonatach wyścigów samochodowych.

  • Kadr z pięknej animacji „Louise nad morzem”, którą obejrzymy w Kinie Nowe Horyzonty


1. Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Gwiezdne wojny: ostatni Jedi 3D

Gwiezdne wojny: ostatni Jedi 3D

Sci fi / Przygodowy
Termin od 13 grudnia 2017 do 21 grudnia 2017

Miejsce Cinema City Wroclavia IMAX

Zobacz

Ósma część „Gwiezdnych wojen”, a zarazem druga z nową młodą obsadą (m.in. Daisy Ridley, Adamem Driverem, Oscarem Isaakiem, Domhnalem Gleesonem) i powrotem dawnych gwiazd (Mark Hamill oraz Carrie Fisher). Za oceanem i krytycy i publiczność wystawili kolejnej odslonie sagi gwiazdnej wysokie noty, więc do kina wybrać się warto. 

2. Na mlecznej drodze

Na mlecznej drodze

Na mlecznej drodze

Dramat / Inne
Termin od 15 grudnia 2017 do 21 grudnia 2017

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Fascynację Moniką Bellucci objawił właśnie także Emir Kusturica, a jego najnowszy film to pean na cześć włoskiej aktorki i historia miłości niełatwej, acz ekscytującej między mleczarzem Kostą (w tej roli sam reżyser) i Włoszką, która w trudnym wojennym czasie zamieszkuje w jego wiosce. 

3. Louise nad morzem

Louise nad morzem

Louise nad morzem

Animacja / Inne
Termin od 15 grudnia 2017 do 21 grudnia 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Przepiękna animacja dla dorosłych o staruszce, która spóźniła się na ostatni pociąg, który mógł ją zabrać z uzdrowiska i została zmuszona, by samotnie spędzić nad morzem zimę. Na początku jest trudno, ale z czasem pogodna Louise adaptuje się do nowych warunków. 

4. Na skrzydłach orłów

Na skrzydłach orłów

Na skrzydłach orłów

Dramat / Inne
Termin od 15 grudnia 2017 do 21 grudnia 2017

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Dawno nie widziany na dużym ekranie Joseph Fiennes w historii słynnego lekkoatlety Erika Liddella (tę postać widzowie pamiętają także z przepięknych „Rydwanów ognia”, bo Liddell odmówił biegania w niedzielę jako człowiek bardzo religijny). Tym razem śledzimy losy biegacza już po zakończeniu kariery, w czasie II wojny światowej i jego misjonarską pracę w Chinach oraz wielką miłość do rodziny.  

5. Italian race

Nagrodzony wieloma statuetkami włoskimi David di Donatello film Mattea Rovere o ludziach związanych ze światem wyścigów samochodowych. Męskie kino? Tylko na pozór, bo główną i mocno zdeterminowaną, by wygrać bohaterką jest kobieta, córka i siostra prawdziwych pasjonatów tematu, którzy nie spoczną, by zrobić z niej czampiona. Najpierw trzeba jednak przezwyciężyć rodzinne waśnie.   

Zgłoś uwagę