Premiery kinowe 10 listopada

Nowe filmy Lava Diaza, George'a Clooney'a, doskonały dokument o rodzinie Beksińskich, film o Reinardzie Heydrichu, strategu hitlerowskim, ciekawy portret chłopca dorastającego w przestępczym środowisku i wreszcie horror o rodzinie prześladowanej przez demona. Zobaczcie, co w kinach od 10 listopada.

  • beksińscy

    Kadr z filmy „Beksińscy. Dziennik wideofoniczny”


1. Suburbicon

Suburbicon

Suburbicon

Komedia / Kryminalny
Termin od 7 listopada 2017 do 8 listopada 2017

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Jeden z bardziej oczekiwanych filmów jesieni, bo George Clooney wrócił do reżyserowania (grać na razie nie zamierza), a do współpracy zaprosił braci Joela i Ethana Coenów. Miało wyjść świetnie, trailer jest elektryzujący, ale dotychczas widzowie na popularnych portalach ocenili film dość nisko, bo ich zdaniem trudno tak zakręconą historię dobrze wyreżyserować. A śledzimy losy rodziny Lodge w lecie 1959 roku na przedmieściu miasteczka Suburbicon. Trawniki są tam krótko przycięte, a ludzie szczęśliwi. Do czasu brutalnego napadu, który wyzwala prawdziwego demona w Panu Lodge i...w miejscowej społeczności.

2. Listy do M. 3

Listy do M. 3

Listy do M. 3

Komedia / Romans
Termin od 9 listopada 2017 do 9 listopada 2017

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Sequel popularnej i kasowej polskiej komedii, która w rzeczywistości powstała jako rodzaj kopii fantastycznego angielskiego hitu „To właśnie miłość”. W wersji rodzimej też mamy podobnych bohaterów, tylko scenariusz nie tak lotny, a aktorzy nie tak znakomici, jak w angielskim pierwowzorze. Bohaterowie noszą świąteczne sweterki, poddają się magii Bożego Narodzenia także w inny sposób – próbując zażegnać spory. 

3. Kryptonim HHhH

Historia „człowieka o żelaznym sercu”, czyli Reinharda Heydricha, posłusznego i aktywnego stratega III Rzeszy, który tworzył siatkę szpiegowską, miał w swojej pieczy dokumenty dotyczące kwestii ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej. Film to portret kata, protektora Czech i Moraw przybliżający także okoliczności jego śmierci w zamachu przygotowanym przez czeskich komandosów.

4. Slumber

Rodzina prześladowana przez pradawnego demona szuka pomocy u specjalistów. Ofiarą jest zwłaszcza dziecko pary, które zły duch szczególnie przeraża. Horror ma wpływ na psychikę małego i nietrudno się domyślić, że wkrótce to chłopiec stanie się zagrożeniem dla bliskich.

5. Beksińscy. Album wideofoniczny

Szczególny film zmontowany z dzienników wideofonicznych, jakie Zdzisław Beksiński prowadził nagrywając latami swoją rodzinę. Z dokumentów wyłania się niezwykły obraz ludzi ekscentrycznych, ale i wyjątkowo silnie ze sobą związanych. Film powstał na podstawie książki Magdaleny Grzebałkowskiej, która napisała biografię Beksińskich – Zdzisława, jego żony Zofii i syna Tomasza. 

6. Kobieta, która odeszła

Najnowszy film Lava Diaza, blisko czterogodzinny, który jest opowieścią o Horacii. Kobieta spędziła w więzieniu 30 lat za zbrodnię, której nie popełniła. Gdy jej wyrok dobiega końca dowiaduje się, kto stoi za przestępstwem i po wyjściu na wolność postanawia się zemścić.  

7. Ciambra

Tytuł to nazwa społeczności romskiej w Kalabrii, w której mieszka chłopiec Pio. Zafascynowany bratem naśladuje go we wszystkim, chcąc się wkupić w łaski przestępczej grupy i szybciej wydorośleć.

Zgłoś uwagę