Premierowy pokaz „Być wilkiem”

To opowieść o sile, walce i miłości do sportu. Dokument Barbary Bieleckiej opowiada o Rafale Mikołajczyku, wrocławskim niepełnosprawnym sportowcu. 10 lat temu przeżył wypadek. Wylądował na wózku inwalidzkim. Początkowo nie mógł poruszać ani rękoma ani nogami. Nie poddał się. Obecnie znów jest sportowcem - członkiem kadry narodowej. 

  • Facebookowy profil sportowca


Rafał Mikołajczyk od najmłodszych lat trenował lekką atletykę. Na początku biegał średnie dystanse. Szybko przekonał się, że jego powołaniem są jednak krótkie trasy. Szybko zaczął osiągać pierwsze sukcesy.  Myślał o studiowaniu AWF, jednak pasmo sukcesu przerwał wypadek.  A właściwie brutalna napaść. Zaatakował go znajomy chłopak. Przewrócili się na ziemię. Napastnik złapał go za szyję i przewrócił na ziemię, łamiąc kręgosłup. Przez dwa lata walczył aby odzyskać choć częściową władzę w rękach i nogach. Po chwilowym załamaniu zaczął walczyć o siebie. Nie przerwał szkoły. Zaczął też myśleć jaką dyscypliną może zastąpić bieganie. Najpierw zaczął uprawiać rugby na wózkach.  Rafał sam założył drużynę Rugby na wózkach. Potem przyszła fascynacja kolarstwem szosowym. Rafał  jest obecnie reprezentantem kraju w kolarstwie szosowym. W sezonie 2015 obronił dwukrotnie tytuł Mistrza Polski w jeździe na czas i w starcie wspólnym. W Europie okazał się najlepszym zawodnikiem i po 10 startach zwyciężył w końcowym rankingu European Handbike Circuit. 8 zawodnik Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Premierę filmu „Być wilkiem” opowiadającego o determinacji, woli życia i chęci zwyciężania – nie tylko w sporcie zobaczyć można we wrocławskim multikinie w Arkadach Wrocławskich, w czwartek o godzinie 19:00.

 

Zgłoś uwagę