Premiera wrocławskiej edycji gry Monopoly

Wrocław ma swoją edycję jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Podczas zabawy można zostać właścicielem Sky Tower, Polinki, luksusowych hoteli i nowoczesnych biurowców.

  • Premiera gry Monopoly w Pasażu Grunwaldzkim


Monopoly wymyślono w Stanach Zjednoczonych w czasach Wielkiego Kryzysu. W dzisiaj znanej formule istnieje od 1935 roku. W Polsce sprzedaje się co roku 120 tysięcy zestawów. Gra polega na handlu nieruchomościami, łączy w sobie elementy edukacyjne, np. uczy gospodarowania nieruchomościami, zasad oceniania ryzyka. Oczywiście, szczęście także ma znacznie.

Od ponad dwudziestu lat wydawca gry Winning Moves wypuszcza także miejskie edycje gry. W pierwszej takiej wersji, która pojawiła się w 1994 roku, handlowano obiektami w San Diego. Wrocław jest trzecim miastem w Polsce (po Krakowie i Gdańsku), które ma swoje Monopoly.  Na planszy znalazło się kilkadziesiąt znanych wrocławskich obiektów. Gracze mogą stać się właścicielami Sky Tower, luksusowego hotelu Grape, nowoczesnych biurowców m.in. Green2Day, Pegaz i Business Garden. Mają także szansę zainwestować w Elektrociepłownię lub Dworzec Główny PKP. Są pola z katedrą, galeriami handlowymi i budynkami wrocławskich szkół wyższych.
Andrzej Charytoniuk z Politechniki Wrocławskiej cieszy się, że na planszy znalazły się także obiekty tej uczelni, m.in. Serowiec i Polinka. – W dodatku są wśród najdroższych pól – podkreślił. – Wrocławska edycja Monopoly może być doskonałym prezentem. W grze wykorzystane zostały także motywy z najpopularniejszych wrocławskich legend.

Grę można kupic w sieci sklepów Empik, Media Markt, Saturn oraz Wyspa Szkrabów.

Zgłoś uwagę