Premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy 29 listopada

W piątek 29 listopada na scenie Teatru Polskiego premiera spektaklu „Where do we go from here” w reżyserii Eweliny Marciniak, który wieńczy obchody 100-lecia urodzin Henryka Tomaszewskiego, legendarnego tancerza, choreografa i reżysera, który w 1959 roku założył Wrocławski Teatr Pantomimy. W nowym przedstawieniu wystąpi niemal cały zespół teatru i, gościnnie, Małgorzata Witkowska.


Przygotowując spektakl „Where do we go from here” Ewelina Marciniak inspirowała się nagrodzoną Bookerem powieścią „Lincoln w Bardo” George'a Saundersa, w której, obok opłakującego śmierć syna Abrahama Lincolna, bohaterami są dusze ludzi pochowanych na cmentarzu na Dębowym Wzgórzu w Georgetown, które znajdują się w Bardo (specyficzny stan po śmierci).

Przedstawienie będzie poświęcone m.in. tematowi śmierci, którego ludzie w dzisiejszych czasach konsekwentnie unikają.

Premiera w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Henryka Tomaszewskiego dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Spektakl reżyseruje Ewelina Marciniak, jedna z najciekawszych polskich reżyserek, choreografię (i teksty) przygotowała Natasza Moszkowicz, muzykę Wojtek Urbański i Stefan Wesołowski, scenografię: Natalia Mleczak, kostiumy Konrad Parol.

W obsadzie Izabela Cześniewicz, Agnieszka Charkot, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Paula Krawczyk-Ivanov, Sandra Kromer-Gorzelewska, Agnieszka Kulińska, Monika Rostecka, Artur Borkowski, Anatoliy Ivanov, Zbigniew Koźmiński, Eloy Gallego Moreno, Krzysztof Szczepańczyk oraz gościnnie Małgorzata Witkowska.



Zgłoś uwagę