Premiera dokumentu „Dlaczego jesteśmy kreatywni?” w DCF

W czwartek 15 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym premiera dokumentu „Dlaczego jesteśmy kreatywni?” Hermanna Vaske. Niemiecki reżyser przez 30 lat zadawał to pytanie gwiazdom kina, mody, ale też naukowcom, zaś odpowiedzi zarejestrował. W kinie pytanie zada wrocławskim gościom prowadząca spotkanie po seansie dziennikarka Radia Wrocław – Katarzyna Górna-Drzewosz. Start seansu o 19.00.


Rejestrowanie 50 rozmów zajęło Hermannowi Vaskemu 30 lat. Niektóre odpowiedzi były inspirujące, inne szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie. Połączone stworzą fascynujący portret kilku pokoleń najbardziej wpływowych ludzi świata, zawarty w jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat. Wśród rozmówców znaleźli się, m.in.: David Bowie, Anthony Quinn, Vivienne Westwood, Angelina Jolie, Stephen Hawking, Nick Cave, Jim Jarmusch, Quentin Tarantino i Spike Lee.

Gości spotkania po pokazie filmu będą młodzi, kreatywni i pełni pomysłów ludzie z Wrocławia. Wojtek Wodo, naukowiec z Politechniki Wrocławskiej, który zajmuje się bezpieczeństwem komputerowym, ze szczególnym naciskiem na biometrię, Jan Jakub Bokun to wrocławski klarnecista i dyrygent, przewodniczący polskiego oddziału International Clarinet Association i laureat plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia. Amanda Anthony jest Amerykanką która założyła we Wrocławiu pracownię ceramiczną MaluMika. Jest laureatką plebiscytu 30 Kreatywnych Wrocławia.

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Dlaczego jesteśmy kreatywni?

Dokument / Inne
Termin od 15 listopada 2018 do 22 listopada 2018

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz


Zgłoś uwagę